Spotkanie z dietetykiem.

W środę 8 marca w ramach lekcji biologii w klasie 6A gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Kamilę Kielak – Biskupską,

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia .Zajęcia przeprowadzone były w formie interesującego wykładu połączonego prezentacją multimedialną, a wstępem do dyskusji na temat zasad prawidłowego odżywiania, była krótka pogadanka na temat zawodu dietetyka i co oznacza zdrowe odżywianie.

Uczniowie klasy 6a dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie, co powinniśmy zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów unikać, by długo cieszyć się dobrym samopoczuciem . Pani dietetyk zwróciła  również uwagę na konieczność czytania etykiet umieszczonych na produktach ze szczególnym uwzględnieniem niebezpiecznych składników dla organizmu człowieka oraz konieczność łączenia elementów zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali mnóstwo interesujących pytań i wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia.

Każdy uczeń na koniec spotkania otrzymał przykładowe przepisy na zdrowe śniadanie.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i przekazaną