Dnia 4 października 2022 r. uczniowie klasy VI a, VI b i VII udali się do Mińska Mazowieckiego na wycieczkę pt. „Śladami Patrona”.
Na grobie Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej złożyli kwiaty i zapalili znicze. Następnie udali się do parku miejskiego, gdzie ustawiony jest obelisk poświęcony naszej patronce. Kolejnym punktem wycieczki był Kościół, w którym brała ślub Michalina. Znajduje się tam tablica upamiętniająca poetkę. Po wizycie w kościele udali się do muzeum w Stojadłach. Widzieli tam m.in. model szkoły, w której uczyła Michalina oraz makietę Stojadeł z czasów kiedy żyła poetka.
Podjechali także do Królewca, aby zobaczyć dom, w którym mieszkała i uczyła nasza patronka.
W wycieczce towarzyszył im pan Piotr Szczepankowski – Chełmoński, który cały czas opowiadał im o swojej babci