W sobotę 1 października 2022 roku, piętnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły, uczestniczyła w V Biegu Rotmistrza Witolda Pileckiego w Markach. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczypospolitej, Miasto Marki i Powiat Wołomiński.
Biegacze tradycyjnie mieli do pokonania dystanse dostosowane do wieku. Trasa biegu wiodła ścieżkami leśnymi wokół zbiornika wodnego Meksyk. Piękna słoneczna pogoda, uśmiechnięte twarze zawodników i połyskujące na ich piersiach medale świadczą , że nie był to stracony czas. Biegnąc po zdrowie oddaliśmy hołd jednemu z najodważniejszych żołnierzy II wojny światowej. Serdecznie dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły i X Placówki ,,Michalina” Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej. Gorące słowa podziękowań kierujemy również do rodziców. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i pomoc. Bieg odbył się pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Click here to add your own text