Dnia 04.05.2022 r. Klasy ósme odbyły jednodniową wycieczke szlakiem „Kamieni na Szaniec”.
Pierwszym punktem wyprawy był Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Zobaczyliśmy slynną kwaterę Białych, Brzozowych Krzyży, gdzie pochowani zostali bohaterowie lektury – Zośka, Alek i Rudy. W tym miejscu zadumy, oddaliśmy hołd tym młodym ludziom.
Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Więzienia – PAWIAK, Muzoleum Walki i Męczenictwa przy Alei Szucha a także zobaczyliśmy takie miejsca jak – Krakowskie przedmieście, okolice Arsenalu, plac teatralny – miejsce upamietanijace śmierć Krzysztofa Kamila Baczynskiego.
Na koniec pojechaliśmy w miejsce gdzie uczyli się bohaterowie książki 'Kamienie na Szaniec’ czyli do Liceum im. Stefana Batorego.
Wycieczka była swego rodzaju podróżą w czasie, która z pewnością skłania do refleksji… A towarzyszące emocje podczas zwiedzania historycznych miejsc, na długo zostaną w pamięci naszych ósmoklasistów.