Wydarzenia 2018/19r.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/19

3 września świętowaliśmy inauguracje nowego roku szkolnego 2018/2019 oraz otwarcie nowej części placówki.

Na początku głos zabrał Krzysztof Czuba-dyrektor Centrum Usług Wspólnych, a następnie Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, którzy nie kryli radości z możliwości oddania uczniom do użytkowania nowoczesnej hali sportowej wraz z zapleczem, stołówki, biblioteki oraz świetlicy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Krzysztof Chaciński, Przewodniczący Rady Krzysztof Dobrzyniecki, Radni: Teresa Jóśk, Lidia Samoch i Tadeusz Jędrasik, Dyrektor CUW Krzysztof Czuba, Dyrektor Anna Madoń, Dyrektor Barbara Moczulska, sołtys Starego Słupna Agnieszka Kacprzak, Dorota Grudzień-Barbachowska – dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej UKE. Po poświęceniu obiektu przez proboszcza Piotra Kluka wszyscy weszli do nowej hali sportowej gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. 
Burmistrz powierzył pani Barbarze Moczulskiej funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie na 5 lat. Nowa Pani Dyrektor przedstawiła się zgromadzonej publiczności, podziękowała ustępującej ze stanowiska Dyrektor Annie Madoń za 15 lat pracy na rzecz naszej szkoły. W swoim przemówieniu przypomniała, że 1 września, to rocznica wybuchu II wojny światowej, podkreśliła, że powinniśmy pamiętać o naszych przodkach, którzy walczyli o wolność ojczyzny.  Życzyła dzieciom zapału do nauki, nauczycielom cierpliwości i satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z dzieci i dobrej współpracy ze szkołą, żeby ten rok szkolny był dla wszystkich owocny i pełen dobrych wrażeń. Po przedstawieniu wychowawców przez Panią Joannę Rosz-Zastępcę Dyrektora, wszyscy udali się na spotkania w klasach.
Na zakończenie odbyły się pokazowe warsztaty programowania, przygotowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, które będą kontynuowane w ciągu roku szkolnego we wszystkich gminnych szkołach.
Uczniowie oraz pracownicy mogą korzystać z nowoczesnej placówki na miarę XXI wieku, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania w tak błyskawicznym tempie. 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. 

Międzynarodowy Dzień Kropki-kl.I-III

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

W tym roku szkolnym w świętowaniu udział wzięli wszyscy uczniowie kl. O-III.
Dzieci wysłuchały historii dziewczynki z książeczki „The Dot” Petera H. Reynoldsa oraz rozmawiali na temat wiary we własne możliwości, o swoich umiejętnościach, zainteresowaniach i talentach. Na zajęciach plastycznych powstały piękne "kropkowe" prace. Były gry i konkursy z kropką w roli głównej. Każdy wychowawca przygotował zajęcia dla swojej klasy. Dzieci przekonały się na własnej skórze, że kolorowa kropka może być początkiem niesamowitej historii.
Tego dnia w naszej szkole nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Za rok na pewno znów spotkamy się z Vasthi i niesamowitą kropką

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Natalia Jeleń-Bartosiewicz


 

Sprzątanie świata

21 września 2018r uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupnie, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej ,,Sprzątania świata”. Akcję poprzedziło spotkanie z wychowawcami, na którym uczniowie wykonywali plakaty pod hasłem ,,Jesteśmy odpowiedzialni- segregujemy” oraz ,,Jesteśmy odpowiedzialni- nie zanieczyszczamy wody i gleby”. Wystawę można oglądać na dolnym holu szkoły. Nauczyciele- opiekunowie klas poruszyli też tematy związane z bezpieczeństwem oraz głównymi celami akcji. Dodatkowo uczniowie klas 1-8 obejrzeli filmy przyrodnicze pt. ,,Zanieczyszczenia wody i gleby” oraz prezentację multimedialną ,, Dzieła natury”.
Głównym celem akcji ,,Sprzątania świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling- o czym  dzieci mogły się dowiedzieć z wcześniej przeprowadzonej prelekcji i wystawy zdjęć  w szkole w dniach 19-21.09.2018r. Była to także zachętą do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami.
Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.
Po zakończonej pracy uczestnicy otrzymali poczęstunek przygotowany przez UMiG Radzymin oraz SP nr 2 Słupno.
Czynny udział w akcji uświadomił nam, że należy dbać o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Koordynator działań Urszula Bartosiak

Klasa IIIa -Powitanie Jesieni w Cegielni

Uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pani Natalii Jeleń-Bartosiewicz przygotowali spektakl "O czerwonym Kapturku...", który mieli okazję zaprezentować podczas festynu z okazji Powitania Jesieni w Cegielni. Dziękujemy za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i prezenty.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Nasza szkoła była współoraganizatorem  Pierwszego Sołeckiego Dnia Pieczonego Ziemniaka, który odbył się 12 października na placu zabaw w Słupnie. Inicjatorkami wydarzenia były: p.Barbara Moczulska-dyrektor naszej szkoły oraz p.Renata Majewska- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupnie. Nauczyciele przygotowali dla dzieci z klas młodszych gry, konkursy i zabawy z ziemniakiem w roli głównej. Wspaniali Panowie ze Straży Pożarnej w Słupnie przygotowali ognisko i pomagali przy pieczeniu ziemniaków. Cudowne Panie z Koła Seniorów smażyły pyszne placki ziemniaczane. Pan Dariusz Dręzak przygotował popcorn oraz watę cukrową-wielkie brawa za wytrwałość - kolejka się nie kończyła. Sołtysi - Agnieszka Kacprzak i Dariusz Rydzewski zadbali o słodkości. Policja zadbała o bezpieczeństwo w drodze uczniów na plac zabaw. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się super. 

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w organizację! 

Do zobaczenia za rok! 

Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wytrwałości, pogody ducha w codziennym zmaganiu się z edukacyjnym postępem dzieci i młodzieży, a przede wszystkim satysfakcji z pełnionej służby, jaką jest niewątpliwie zawód nauczyciela. 
Wielkie brawa dla pracowników naszej placówki padły w piątek podczas uroczystego apelu z okazji dzisiejszego święta. Była to doskonała okazja dla podziękowania i docenienia pedagogów naszej szkoły i przedszkola.

Joanna Rosz
Z-ca Dyrektora


Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu Biedronki, w którym do wygrania są książki dla szkoły o wartości 3000zl. Jednym z punktów była organizacja Dnia Głośnego Czytania. Pierwszą historię o przygodach Słodziaków przeczytała pani Dyrektor Barbara Moczulska. Otworzyła cykl Dni Głośnego Czytania, które będą odbywały się regularnie do końca roku, a czytać będą zaproszeni goście.
Zachęcamy Rodziców, żeby codziennie czytali głośno swoim dzieciom.

Ślubowanie

Fotorelacja z uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych.

Klikam z głową-Urząd Komunikacji Elektronicznej

29, 30 i 31 października 2018 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Klikam z głową”.
Celem kampanii była promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi dzieci i młodzież mogą zetknąć się w Internecie.
W czasie spotkań Edukatorzy tłumaczyli, że Internet to narzędzie powszechnej komunikacji, źródło wiedzy i zabawy, ale też miejsce pułapek i zagrożeń.
Na przykładzie głównego bohatera zaprezentowanego filmu, prowadzący wykazali, że nie można ufać każdej osobie poznanej w sieci i że zawsze trzeba być ostrożnym wobec napotkanych treści. Wyjaśniali też, jak tworzyć bezpieczne hasła, dyskutowali z uczniami nt tego, czym jest hejt i jak na niego reagować oraz jak rozpoznać cenę SMS-ów Premium.
Dziękujemy za spotkanie i przekazaną wiedze.

Pasowanie na Przedszkolaka

8 listopada najmłodsze dzieci z naszego przedszkola odwiedziła Pani Dyrektor, aby pasować ich na dzielnych przedszkolaków. Dzieciaki z powodzeniem zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk i złożyły przyrzeczenie zapewniając tym samym, że zasługują na miano Prawdziwych Przedszkolaków

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
             1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA