Dzieje się! 2017/18r.

Aniołki

Prace plastyczne oraz twórcze, manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Tym razem wyczarowaliśmy piękne anioły z płatków kosmetycznych.

Świątecznie

W naszej świetlicy zrobiło się bardzo świątecznie. Dzieci przygotowały gazetkę z Mikołajami i aniołkami.

Projektanci mody

Dziś na zajęciach w świetlicy wcieliliśmy się w rolę projektantów mody. Tworzyliśmy stroje w barwach jesieni. Dzieci wykazały się kreatywnością. Powstały oryginalne suknie, w których nasze gazetowe modelki prezentują się bardzo dobrze.

Świeże soki

Dzieci ze świetlicy a doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy prawidłowo się odżywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny.  Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci same obierały i kroiły jabłka i marchewki a następnie. Sok wszystkim bardzo smakował.

Narodowe Świeto Niepodległości

Trochę historii w świetlicy-Święto Niepodległości. 11 listopada to dla nas - Polaków jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. Podczas zajęć dzieci poznają przygotowali historię Polski opowiadającą o symbolach narodowych i tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną, na której znalazły się flagi i kotyliony zrobione na zajęciach plastycznych.

Chmury

Nasza świetlica w jesiennej odsłonie :)

Święto Pani Dyni

Dyniowy zawrót głowy :)
Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W poniedziałek w świetlicy gwiazdą dnia została dynia i królował kolor pomarańczowy. Jest to bardzo zdrowe, urodziwe warzywo. Dzieci wykonały dyniowe maski, które rozweseliły świetlicową salę. Poznały także wiersze i fraszki, których bohaterką jest dynia. Rozmawialiśmy o rodzajach dyń i przepisach kulinarnych.

Wulkan

Co to jest wulkan? Jak działa? Dlaczego wybucha? Co z niego wypływa?
Świetliki z naszej szkoły już wiedzą, bo wykonały wybuchowe doświadczenie :)
Przy realizacji zadania było dużo zabawy, śmiechu i efektów specjalnych.

Robimy pompony

Projekt "Jabłko"

PROJEKT BADAWCZY "JABŁKO"
W pierwszym etapie dokonaliśmy wyboru tematu. Dzieci dość często dostawały jabłka na śniadanie.Większość z nich z chęcią zjadała swoje porcje, a nawet prosiła o dokładkę. Znalazło się też kilkoro dzieci, które nie jadły jabłek. Doszłyśmy do wniosku, aby zrobić projekt badawczy „Jabłko”, który zachęci wszystkie dzieci do zjadania jabłek w szkole jak i również w domu.