Wydarzenia 2017/18r.

"Śniadanie daje moc" kl.I-III

W tym roku wszyscy uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.
Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania- 8 listopada.
Uczniowie pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, pod kontrolą wychowawców przygotowali wyspy z produktami, z których potem powstały pyszne, zdrowe kanapki:
Klasa Ia- Wyspa Wędlin
Klasa Ib-Wyspa Serów
Klasa IIa-Wyspa Warzyw
Klasa IIIa-Wyspa Owoców
Klasa IIIb-Wyspa Pieczywa

Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny- poznały 12 zasad zdrowego żywienia na podstawie Piramidy Zdrowego Żywienia. Dowiedzieli się jaką rolę pełnią warzywa i owoce w codziennym jadłospisie. Każdy już wie o konieczności racjonalnego odżywiania.

Po krótkich zajęciach ruchowo-muzycznych wszyscy przystąpili do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Zrobione własnoręcznie, smakowały wyjątkowo.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia.

Wychowawcy kl.I-III

<<   Styczeń   >>