Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.   Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 - od 1.09.2018r. do 31.12.2018r.

Koordynatorzy projektu:  Ewelina Kania
                                                    Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Do realizacji włączyli się nauczyciele. Zadania są podzielone na poszczególne grupy i klasy. W ten sposób w projekt zaangażowana jest cała placówka.
Będziemy zamieszczać relację z poszczególnych działań.

Drodzy Rodzice zachęcamy do współpracy!

100 zniczy dla Bohaterów na 100 lat Niepodległości!

100 zniczy dla Bohaterów na 100 lat Niepodległości!
Przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych klasy 2a, 2b i 3a wybrały się na Cmentarz Poległych 1920r.
Uczniowie poznali kilka ważnych faktów historycznych, symbolikę miejsca i znajdujących się na nim obiektów. W atmosferze powagi i skupienia zapalili 100 zniczy na grobach żołnierzy.
To spotkanie - zarówno z polską historią, jak i tradycją obchodzenia tak ważnego dla Polaków święta. Ta wycieczka na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków. 
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Bijemy Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach akcji "Bijemy Rekord dla Niepodległej" oraz w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" wspólnie zaśpiewaliśmy zwrotki hymnu narodowego. Wszyscy w odświętnych strojach i podniosłych nastrojach, z powagą na twarzach zebrali się w sali gimnastycznej. Gdy wybiła 11:11 zabrzmiały słowa tej pieśni, która nierzadko wzrusza nas podczas wystąpień naszej drużyny na stadionach świata. Teraz my mogliśmy się poczuć jak zwycięzcy, którzy stają na podium, bo zdaliśmy egzamin z troski o naszą Ojczyznę. Pamięć o tamtych wydarzeniach wzbudza refleksję i skłania do pracy z całego serca dla wolnej i niepodległej Polski. 

Warsztaty plastyczne w Grupie Pszczółek

W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas warsztatów dzieci z grupy "Pszczółki" i ich rodzice wykonali stroje z naszego regionu. 
Ewelina Kania

Tradycyjna sałatka w przedszkolu

Dzieci z grupy Słoneczka, w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu: „Piękna Nasza Polska Cała”, zrobiły tradycyjną sałatkę jarzynową. Było to wykonanie zadania pt. "Według przepisu Babci i Dziadka".
Angelika Namedyńska

Drzewo Pamięci

W ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" dzieci z grupy przedszkolnej "Słoneczka" posadziły drzewko na terenie szkoły, które będzie upamiętniać 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Drzewo jako symbol życia i wolności.
Katarzyna Gajewska

Wycieczka w ramach projektu „Piękna nasza, Polska cała”

Dnia 07.11.20-18 r. uczniowie klasy IV a, IV b oraz Va i Vb w ramach projektu „Piękna nasza, Polska cała” udali się na wycieczkę do Warszawy. Piętrowym autokarem pod opieką swoich wychowawców oraz pani pedagog ruszyli w kierunku stolicy już przed godz. 8.00. Pierwszym punktem wyprawy była wędrówka szlakiem Szarych Szeregów po Starym Mieście. Uczniowie poznali historię walki młodych ludzi z okupantem w naszej stolicy, jak również zobaczyli wiele ciekawych miejsc związanych z II wojną światową. Następnie udali się na lekcję do Muzeum Narodowego. Uczniowie klas IV uczestniczyli w zajęciach na temat: Warszawa- miasto legend, historii i ludzi. W tym samym czasie uczniowie klas V uczestniczyli w lekcji na temat:  Królowie Polski.  Prowadzące zajęcia z wielkim zaangażowaniem i w ciekawy sposób przybliżyły uczniom historię naszej stolicy i  państwa polskiego. Wycieczka ta była cudowną, żywą lekcją historii dla wszystkich uczniów. Zapewne długo zostanie w ich pamięci.

Anna Broma

"Korytarzówka historyczna"

W ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" zorganizowany został konkurs wiedzy o Polsce. Na korytarzu zawisło 100 pytań na 100 lat Niepodległej. Zadaniem uczniów było zerwanie kartki, udzielenie pisemnej odpowiedzi i wrzucenie kartki do skrzynki. Każda prawidłowa odpowiedź to punkt dla ucznia, a także dla klasy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas podsumowania projektu. Była to pierwsza "korytarzówka historyczna" w naszej szkole. Cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pytania zniknęły podczas jednej przerwy, a nie były łatwe. Dziękujemy za zaangażowanie! 
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Grzegorz Jeleń

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA