Prace plastyczne

Na świetlicy lubimy wykonywać prace plastyczno-techniczne. Tym razem prezentujemy nasze żabki.

Siejemy

Wiosna w doniczce-siejemy żytko i rozmawiamy na temat roślin.

Bal w świetlicy

Dzień Małego Europejczyka

Świetliki postanowiły wybrać się w podróż po krajach Unii Europejskiej.

Na zajęciach:

- dowiedziały się jakie kraje należą do Unii Europejskiej,

- poznały waluty obowiązujące w krajach UE

- zapoznały się z hymnem Unii

- wykonały pracę plastyczną.

Dzień Małego Europejczyka był okazją do świetnej zabawy, nauki i poznania kultury krajów europejskich.

Zabawy na świeżym powietrzu

Dekorowanie pierników

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia zainspirowały nas do udekorowania pierników. Tego dnia dzieci według swoich pomysłów dekorowały pierniczki, które smakowały znakomicie.

Dyskoteka

Dekoracje zimowe

Tym razem Świetlicznie zajęli się zmianą dekoracji. Wspólnie wycinaliśmy przepiękne gwiazdy, mikołaje i anioły. Dzieci wykazały swoją twórczość, aktywność i talent plastyczny. Wszyscy poczuliśmy atmosferę nadchodzących świąt-słuchając kolęd.

Cała Polska czyta dzieciom

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Słupnie rozumiejąc potrzebę głośnego czytania i jego wpływ na wychowanie młodego człowieka czynnie włącza się w kampanie społeczną"Cała Polska czyta dzieciom". Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytania dziecku:
* buduje mocną więź między dorosłymi i dziećmi
* uczy wartości moralnych
* kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

W galerii kilka zdjęć z czytania na świetlicy.

Pączki

Nasz warsztat kulinarny ciągle jest aktywny. Tym razem robiliśmy-oponki, które smakowały dzieciom

Kosmos w świetlicy

14 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt. "W przestrzeni kosmicznej". Za pomocą globusa (Ziemia) i latarki (Słońce) dzieci poznały zjawisko występowania dnia i nocy. Poznały nazwy planet i wykonały przepiękne prace plastyczne i rakiety kosmiczne według własnego pomysłu.

Dzień Dyni

W świetlicy urządziliśmy Dzień Dyni. Rozmawialiśmy o rodzajach dyni, o tym, co można z niej przyrządzić. Były gry i zabawy z dynią w roli głównej. Wycinaliśmy w dyni oraz wykonaliśmy prace plastyczne.

Zabawy stolikowe

Rozmawiamy o ptakach

"Świetliki" zapoznały się z różnymi gatunkami ptaków i dowiedziały się w jaki sposób budują gniazda. Wysłuchały wiersza "Ptasie Radio" i wykonały prace plastyczne.

Morskie opowieści

Wspomnienie lata w jesienną aurę!
W Dniu Morskich Opowieści
dzieci śpiewały piosenki, tańczyły dookoła skrzyni i wykonały przepiękne prace plastyczne.

Dzień Konstruktora

"Świetliki" uwielbiają różnego rodzaju zabawy konstrukcyjne. W związku z tym, że jesienna aura nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu postanowiliśmy zorganizować Dzień Konstruktora. Dzieci rozwijały swoją twórczość, zręczność manualną. Świetnie pracowali w grupach.

Robimy bajkowe kanapki

Smacznie, zdrowo, kolorowo!
Kanapki wykonane przez dzieci w świetlicy wyglądały bajecznie i smakowały wyśmienicie.

Soki świeżo wyciskane

7 października znów rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i o roli owoców i warzyw w codziennej diecie. Kulinarna uczta w zdrowym stylu połączona była z pogadanką o zdrowym stylu życia. Podsumowaliśmy wiedzę zdobytą przez ostatni miesiąc.

Tego dnia dzieci same obierały jabłka i marchewki i wspólnie robili z nich sok.  Zabawa była super, a soki przepyszne.

Koktajl bananowy

W pierwszym tygodniu października "Świetliki" rozmawiały o zasadach zdrowego odżywiania. Poznali piramidę zdrowia i wartości odżywcze wybranych produktów. Po wykonaniu prac plastycznych wspólnie przyrządziliśmy zdrowy koktajl bananowy. Dzieci pamiętały o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Koktajl był przepyszny.

Dzień Dinozaura

23 września w szkolnej świetlicy odbył się "Dzień Dinozaura". Dzieci przeniosły się do krainy olbrzymich, prehistorycznych stworów. Dowiedziały się jak żyły i wyglądały dinozaury. Zilustrowały ruchem treści opowiadania "Kraina dinozaurów". Wspólnie wykonały prześliczne prace plastyczne.

Warsztaty Kulinarne

9 września w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne. Był to czas na brudzenie rączek oraz opowiadanie o jedzeniu. Zajęcia kulinarne należą do jednych z najbardziej ulubionych zajęć dzieci. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz przygotowanie potraw dotychczas oglądanych w czasie przyrządzania przez dorosłych. To dla dzieci wspaniała zabawa i wielka przygoda. Tym razem robiliśmy przepyszne gofry.