2016/2017r.

Koncert edukacyjny-wrzesień

12 września uczniowie kl. 0-III uczestniczyli w pierwszym koncercie edukacyjnym w tym roku szkolnym pt. "Pojedziemy na łów, na łowy". Dzieci poznały przygody leśnych zwierząt przy akompaniamencie gitary klasycznej i akustycznej.

Międzynarodowy Dzień Kropki w kl.I

15 września uczniowie kl. I wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Obejrzeliśmy film o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Rozmawialiśmy o naszych umiejętnościach, zainteresowaniach i talentach. Szukaliśmy kropek w naszej sali. Na zajęciach plastycznych powstały piękne "kropkowe" prace. Były gry i konkursy z kropką w roli głównej. To był bardzo fajny dzień i na pewno wpiszę się w kalendarz naszych klasowych imprez.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Sprzątanie Świata 2016

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 

W dniu 16 września nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do akcji. Po krótkiej pogadance na temat zasad bezpieczeństwa uczniowie pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli ruszyli spod szkoły sprzątać wyznaczone tereny. Młodsi uczniowie sprzątali teren wokół szkoły i pobliskie ulicę. Starsi niebezpieczną ulicę prowadzącą do naszej szkoły oraz las w Cegielni.  Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Urząd Miasta i Gminy Radzymin zapewnił uczestnikom wydarzenia rękawice ochronne, worki i napoje. Szkolna Rada Rodziców była sponsorem kiełbasek, które dzieci chętnie zjadły po ciężkiej pracy. Dziękujemy!Projekt-korespondencja

PROJEKT

 „ Moje pierwsze listy – korespondencja międzyprzedszkolna”

W październiku 2016 grupa 6-latków wspólnie zredagowała swój pierwszy list do rówieśników z przedszkola „Akademia Maluchów” z Warszawy. Przygotowaliśmy dla dzieci mnóstwo pytań by lepiej się poznać, załączyliśmy różne karty z zadaniami, quizy oraz niespodzianki – rysunki i drobne upominki. Dziewczynki zadbały o ozdobienie koperty.

Kilka dni temu otrzymaliśmy odpowiedź J.  Nasza grupa korespondencyjnych przyjaciół również przygotowała dla nas niespodzianki – Quiz „PRAWDA-FAŁSZ” O JESIENI, zagadki oraz odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Namalowali również swoje portrety oraz podarowali nam wesołe zwierzaki naklejki. List oraz portrety powiesiliśmy na naszej tablicy korespondencyjnej.

 Celem projektu jest:

 • propagowanie tradycyjnej korespondencji
 • rozwijanie uczuć przyjaźni , życzliwości oraz umiejętności nawiązywania kontaktów społecznych poprzez korespondencję międzyprzedszkolną i indywidualną
 •  kształtowanie kreatywności i współpracy w grupie przez wspólne redagowanie i czytanie  otrzymanych listów, wykonywanie prac plastycznych, stworzenie plakatu „Nasi korespondencyjni przyjaciele” w celu eksponowania otrzymanych listów, rysunków, zdjęć
 • zaangażowanie całej grupy w czynności dotyczące korespondencji, np. ozdabianie kopert, wykonanie papaterii, własnoręczne podpisy, wykonanie niespodzianek dla dzieci
 •  integracja grupy przedszkolnej
 • rozwijanie zainteresowań filatelistyką
 •  podtrzymywanie zwyczaju wysyłania życzeń i  wykonywania kart bożonarodzeniowych
 •  gromadzenie wiedzy na temat innych miejscowości

 

                                                                          wych. Aleksadra Kubich-Leman

 

II Bieg Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego

Dnia 1 października odbył się w Markach II Bieg Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Celem imprezy było przede wszystkim uczczenie pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, upowszechnianie aktywnych form rekreacji ruchowej oraz promocja gminy Marki i Powiatu Wołomińskiego
Naszą szkołę w tych biegach reprezentowali następujący uczniowie: Antosia Madoń, Mikołaj Błażejowski, Kasia Dąbrowska, Dagmara Kania, Natalia Aranowska, Michał Błażejowski, Lena Pawlak, Ola Dąbrowska, Oskar Babik, Emil Aranowski, Oskar Dobosz, Mateusz Banach, Kuba Królikowski, Wiktor Kossakowski, Piotr Matusiak, Jan Karpiński, Alicja Smoczyńska, Mateusz Błażejowski oraz Jan Młynik.

 Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz medale.

Justyna Smoczyńska

Projekt „BOHATER TYGODNIA” w grupie 6-latków

Projekt „BOHATER TYGODNIA” w grupie 6-latków.

 19.09.2016 rozpoczęliśmy nasz projekt  Bohater Tygodnia.

Celem głównym projektu jest:

 • budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach,
 •  podkreślenie wyjątkowości i niepowtarzalności każdego dziecka,
 •  zwrócenie uwagi na różnorodność grupy,
 •  kształtowanie postawy tolerancji,
 • integracja dziecko- szkoła-dom. 

Projekt Bohater Tygodnia uczy właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zajęcia i zabawy realizowane w ciągu tygodnia, których głównym bohaterem jest jedno z dzieci w grupie, tworzy się przyjazną atmosferę wśród dzieci. Wychowankowie dzielą się z innymi informacjami na swój temat, na temat rodziny, swoich zainteresowań, zwyczajów. Poprzez zabawy ulubionymi zabawkami Bohatera dzieci mają możliwość nawiązania głębszej przyjaźni, a także uczą się dzielić z innymi, współpracować i prezentować na forum grupy. Szczególnie lubiane przez dzieci są odwiedziny członka rodziny Bohatera i  zaprezentowanie swojego  zwierzątka. Wybór  Bohatera odbywa się w drodze losowania.

                                                                                             Aleksandra Kubich-Leman

Koncert edukacyjny-październik

W październiku odbył się kolejny koncert edukacyjny pt. "Wesołe granie i śpiewanie". Uczniowie kl. 0-III wysłuchali prezentacji różnych stylów muzycznych. Uczestniczyli w zabawach umuzykalniających i poznali instrumenty perkusyjne.

Ślubowanie

 7 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci  z klasy pierwszej na uczniów naszej szkoły. 
Z tej okazji pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykazali się również wiedzą na temat naszej ojczyzny oraz znajomością zasad bezpieczeństwa. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą zostać włączeni w poczet uczniów. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a Pani dyrektor Anna Madoń dokonała pasowania za pomocą wielkiego ołówka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz  teczki obfitości. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców dla dzieci. Uczniowie klasy I z pewnością na długo zapamiętają ten dzień.

Natalia Jeleń-Bartosiewicz

IV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MICHALINY CHEŁMOŃSKIEJ-SZCZEPANKOWSKIEJ

Tradycją w naszej gminie stały się październikowe konkursy recytatorskie poezji Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej organizowane przez naszą szkołę i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin, objęte honorowym patronatem Pana Burmistrza Krzysztofa Chacińskiego.
Tegoroczny, już czwarty odbył się 12 października i zgromadził dużą publiczność, a wzięło w nim udział ponad siedemdziesięciu uczniów ze wszystkich szkół i przedszkoli naszej gminy. To niewątpliwie nasz duży sukces, a sygnały od nauczycieli, że uczniowie czekają na kolejne edycje to drogowskaz dla nas na dalsze lata.
Wybór zwycięzców było to niełatwe zadanie dla jury, gdyż poziom, jaki rokrocznie reprezentują  uczestnicy jest bardzo wysoki.
Pragnę podkreślić, że każdy z nich może czuć się wygrany, ponieważ pokonał tremę, wystąpił na deskach prawdziwej sceny, a w dorosłym życiu być może będzie kierował się słowami Paulo Coelho „Jeśli wie­rzysz w zwy­cięstwo, zwy­cięstwo uwie­rzy w ciebie…”.
Mieliśmy zaszczyt gościć w gronie jurorów:
Panią Grażynę Kowalską – członka Klubu Literackiego „Nasz Twórczość”
Panią Annę Mańko – reprezentantkę Biblioteki Publicznej w Radzyminie
Pana Jana Rychnera – prezesa Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”
Pana Piotra Chełmońskiego-Szczepankowskiego – wnuka poetki

Laureatami IV edycji konkursu zostali:
W grupie dzieci 5-6 letnich
I miejsce - Bartosz Gajewski reprezentujący Przedszkole 
                     Niepubliczne „Piotruś  Pan”
II miejsce - Jagoda Mańko reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 
                      w Słupnie
II miejsce - Julia Niegowska reprezentująca Przedszkole
                      Niepubliczne „Piotruś Pan”
III miejsce – Hanna Masłowska reprezentująca Przedszkole 
                       Niepubliczne „Piotruś Pan”

W kategorii klas I-II
I miejsce - Lena Zaręba reprezentująca Zespół Szkół nr 1 w Słupnie
II miejsce - Natalia Czupajło reprezentująca Niepubliczną 
                     Szkołę Podstawową „Praxis” w Łąkach
III miejsce – Anna Łomowska reprezentująca Szkołę Podstawową 
                       w Nadmie
Wyróżnienie – Igor Rutkowski reprezentujący Szkołę Podstawową
                       nr 2 w Słupnie
 Gabriela Giera reprezentujący Szkołę Podstawową 
                        nr 2 w Słupnie

W kategorii klas III-IV
I miejsce - Oliwia Jakubowska reprezentująca Zespół Szkół nr 1 
                    w Słupnie
II miejsce - Natalia Lechowicz reprezentująca Zespół Szkół nr 1 
                      w Słupnie
III miejsce – Alicja Surdyk reprezentująca Szkołę Podstawową 
                       w Nadmie
 Julia Tworek reprezentująca Szkołę Podstawową 
                       nr 2  w Słupnie
Wyróżnienie – Julia Lewandowska reprezentująca Szkołę 
                        Podstawową w Nadmie 

W kategorii klas V-VI
I miejsce - Aleksandra Świerczewska reprezentująca Zespół  
                    Szkół nr 1 w Słupnie
II miejsce - Marta Ołdak reprezentująca Szkołę Podstawową
                    w Starych Załubicach 
III miejsce – Antonina Grzegorek reprezentująca Niepubliczną 
                     Szkołę Podstawową „Praxis” w Łąkach
Wyróżnienie – Daria Godlewska reprezentująca Zespół Szkół
                         nr 1 w Słupnie
                            Julianna Grala reprezentująca Niepubliczną 
                          Szkołę Podstawową „Praxis” w Łąkach

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje.

Do zobaczenia za rok!

                                                               opracowanie: Małgorzata Pachuta

Owocowy listopad

Owocowo w 0a
W listopadzie dużo mówiliśmy o darach jesieni. Wiemy już, które owoce są krajowe a które zagraniczne. Wspólnie wykonaliśmy piramidę zdrowego żywienia. Bawiliśmy się również w trenerów i wykonywaliśmy różne ćwiczenia gimnastyczne. Były i zajęcia kulinarne, które dzieciom podobały się chyba najbardziej. Delektowaliśmy się musem z jabłek, bananów i gruszek oraz tworzyliśmy różne kombinacje smakowe z owoców egzotycznych wyciskając sok z ananasów, pomarańczy, mango, avokado, malin i innych.
Miłą niespodzianką okazało się zaproszenie od starszych kolegów i koleżanek z klasy II a, którzy ze swoim wychowawcą p. Ulą Bartosiak poczęstowali nas waflami z owocami. Była to również okazja bliższego poznania się z uczniami, porozmawiania, dzieci miały okazje obejrzeć klasę szkolną i porównać ją z naszą salą. Dziękujemy klasie II A za mile spędzony czas.

wych. Aleksandra Kubich-Leman

Przedstawienia profilaktyczne

 20 października uczniowie kl. 0-III obejrzeli bajkę profilaktyczną „Świat według Reksia w wykonaniu Teatru Kurtyna. 
Był to niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem, opowiadający historię przyjaźni małego chłopca i jego wiernego psa, historię, która w istocie jest uroczą teatralną lekcją, skupioną tematycznie na realizacji najważniejszych działań edukacyjnych i profilaktycznych. Spektakl był pełen dynamicznych, humorystycznych dialogów, piosenki, interakcja działań scenicznych z publicznością, kostiumy, rekwizyty, oprawa muzyczna.
Zagadnienia profilaktyczne poruszane w bajce to: promocja zdrowego stylu życia (aktywnego wykorzystania czasu wolnego), uwrażliwienie na niebezpieczeństwo kontaktu z nieznanymi substancjami i przedmiotami, zagrożenie używkami od najmłodszych lat życia, zapobieganie agresji (rozpoznawanie trudnych emocji i właściwych sposobów ich wyrażania), bezpieczne korzystanie z Internetu, kształtowania właściwego stosunku do zwierząt, opieki nad nimi i empatii, szacunku do opiekunów i osób starszych.
Natomiast uczniowie kl. IV-VI obejrzeli spektakl profilaktyczny „Twoje nowe jutro”.
Elementy profilaktyczne spektaklu: zapobieganie przemocy i agresji (przemoc werbalna, emocjonalna, fizyczna, zachowania autodestrukcyjne), zarządzanie emocjami i kontrolowane ich wyrażanie, promocja efektywnej struktury komunikacji (asertywność, kontrola stresu i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach), nauka podejmowania słusznych decyzji, umiejętność ochrony własnej osoby i radzenia sobie z presją otoczenia. Podstawy wiedzy o substancjach psychoaktywnych, ich szkodliwości, łamanie prawa w związku z ich używaniem. Bezpieczne i właściwe korzystanie z Internetu i innych technologii przekazywania informacji, wiedza na temat praw osobistych i ich ochrony, konsekwencje prawne podejmowanych decyzji, rola nauczyciela jako wiodącego autorytetu. 

                                                                                pedagog szkolny: Agnieszka Matejak

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – klasa III a

Dnia 27 października chłopcy z klasy III a, jako drużyna  „FC PIORUNY”, podjęli wyzwanie i wzięli udział w eliminacjach powiatowych turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10. Eliminacje odbyły się na Stadionie Miejskim w Zielonce. „FC Pioruny” w drodze losowania zostały przydzielone do Grupy A i rozegrały 3 mecze. Ich przeciwnikami były drużyny: Orły Zielonka, SP-1  Marki oraz Szel-Gol.
Chłopcom przez cały czas trwania turnieju z wielkim zapałem kibicowały koleżanki z klasy, które na tę okoliczność przygotowały transparent.

Ostatecznie drużyna „FC PIORUNY” , zdobywając 3 punkty, zajęła III miejsce w swojej grupie i niestety nie zakwalifikowała się do dalszego etapu rozgrywek

Była to dla wszystkich super sportowa przygoda.

Justyna Smoczyńska

98 rocznica Odzyskania Niepodległosci

21 listopada odbyła się uroczystość z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy VI pod opieką pana od historii przygotowali montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Polsko ojczyzno moja…”, który przeniósł nas do czasów, gdy Polacy walczyli o suwerenność i tożsamość narodową. Program artystyczny zawierał wiersze wybitnych polskich poetów przeplecione pieśniami patriotycznymi, które zabrały widzów w głąb trudnej a zarazem romantycznej ojczystej historii. Wierszem i pieśnią młodzi artyści opowiadali o naszych narodowych powstaniach, o walce kolejnych pokoleń rodaków o honor i niepodległość, o wysiłkach i determinacji  wszystkich, dla których Polska była dobrem najwyższym. Po nagrodzonym oklaskami występie ucznió pan Grzegorz Jeleń opowiedział zebranym na sali widzom o historii naszych symboli narodowych. Ostatnim akordem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor Annę Madoń dyplomów i nagród w szkolnym konkursie historycznym „Niepodległość w oczach dziecka”.

Pani dyrektor dziękując młodzieży za wspaniały występ przypomniała, że naszym obowiązkiem jest znać dzieje ojczyste, szanować symbole narodowe i nigdy nie zapominać o Tych, którzy swe życie oddali abyśmy my mogli żyć w wolnej kraju. Chwała Bohaterom. Pamięć o Ich czynach w naszej szkole nie zaginie.

Grzegorz Jeleń

Światowy Dzień Pluszowego Misia w kl.Ia

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Od ponad stu lat misie dodają dzieciom otuchy, pocieszają i łagodzą lęk przed samotnością. Tego dnia wszyscy uczniowie kl.Ia przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki.
Dzieci poznały historię pluszowego misia, a następnie przedstawili swoje. Obejrzeli prezentację multimedialną „Misie znane i nieznane”. Uczyły się misiowych wierszyków i piosenek.    Były misiowe zagadki i słodkie "małe co nieco"
Na zakończenie dzieci oglądały bajki o misiach. Zapraszamy do galerii.

wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Jasełka

  W przedświąteczny poniedziałek 19.12.2016 w grupie 6 latków odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W role aktorów wcieliły się 6-latki, zaś widzami byli ich rodzice - przejęci występami równie mocno, jak ich pociechy.
Jasełka odbyły się w pięknej inscenizacji, w świątecznie przystrojonej sali. Nie zabrakło kolęd, pastorałek i recytowanych przez dzieci wierszy. Próby trwały kilka tygodni i każdy z aktorów znakomicie wywiązał się ze swej roli. Wiele wysiłku w przygotowanie naszego świątecznego spotkania wykazali także rodzice, którzy przygotowali stoły a na nich słodki poczęstunek.

Po występach, nawiązując do pięknej, staropolskiej tradycji, dzieci, rodzice, wychowawca i dyrekcja szkoły podzielili się opłatkiem  i złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do stołów, goszcząc się i mile spędzając czas. O dzieciach nie zapomniał też Święty Mikołaj, który podarował każdemu dziecku świąteczny drobiazg.

 Aleksandra Kubich-Leman

Jasełka szkolne 2016

To był magiczny wieczór – 21 grudnia, środa. Tego dnia w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez klasę III a i III b.
Dzieci, mimo braku wspólnych prób z powodu chorób, swoje role zagrały bardzo dobrze, a kolędy zaśpiewały znakomicie. Przyćmione światło, ciekawy podkład muzyczny, efekt cienia oraz zimne ognie dodały całej inscenizacji tajemniczości i magii. Pastorałka „Znak pokoju” połączyła wszystkich we wspólnych objęciach. To było wzruszające.

Aktorzy otrzymali zasłużone brawa oraz słowa podziękowania ze strony pani dyrektor oraz przybyłych gości.

Joanna Madejska-Oksiuta
Justyna Smoczyńska

Koncert edukacyjny

Na styczniowym koncercie edukacyjnym uczniowie klas 0-III dowiedzieli się jak powstaje muzyka, kim są: kompozytor, wykonawca i odbiorca. Poznali akordeon, jego budowę brzmienie i muzyczne możliwości, utrwalili pojęcia muzyczne: rytm, barwa, wysokość dźwięku i tempo w muzyce. Dzieci wspaniale się bawiły, żywiołowo reagowały na grę artystów, wspólnie tworzyły muzykę.

Dzień Dabci i Dziadka 0a

 20.01.2016 w grupie 6 -latków odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały wiele niespodzianek dla swoich dziadków: wiersze, piosenki, życzenia na każdy miesiąc i porę roku. Wspólnie z wychowawcą specjalnie na to święto wymyślały słowa o babci i dziadku do znanej melodii , co okazało się miłym zaskoczeniem i wprowadziło wszystkich gości w karnawałowy nastrój. Każda babcia a nawet prababcie, które przybyły dostały korale od swoich wnuków a dziadkowie zakładki do książek wykonane przez dzieci. Rodzice również bardzo zaangażowali się w naszą uroczystość, zadbali o poczęstunek dla naszych gości, pomogli przygotować salę za co serdecznie dziękuję.

                                                                                                 Aleksandra Kubich-Leman

Bal karnawałowy 2017


Fotorelacja z Balu Karnawałowego 2017.Koncert edukacyjny

W marcu naszą szkołę odwiedził Krasnal Filip. Przypomniał dzieciom z klas młodszych czym jest rytm i melodia w muzyce przy akompaniamencie puzonu.

Powitanie wiosny 2017

    Tradycyjnie 21 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste POWITANIE WIOSNY.
Wszyscy uczniowie zgromadzili się przed szkołą i wyruszyli, aby pożegnać zimę i powitać, tak bardzo wyczekiwaną wiosnę. Chociaż pogoda była jeszcze zimowa, wśród uczniów panował wiosenny nastrój. Idąc ulicami wokół szkoły wszyscy wydawali głośne okrzyki na cześć wiosny. Po marszu uczniowie zgromadzili się wokół rozpalonego ogniska. Każda klasa zaprezentowała swoją Marzannę. Wszystkie były bardzo pomysłowe i oryginalne. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości było spalenie kukieł Marzanny i ostateczne pożegnanie się z zimą (mamy nadzieję, że nie tylko z tą kalendarzową).
Organizacją kolorowego korowodu zajęła się pani Elżbieta Ząbek.
Dziękujemy :)

Koncert edukacyjny


3 kwietnia odbył się kolejny koncert edukacyjny. Witaliśmy wiosnę przy akompaniamencie skrzypiec.Święto Szkoły

24 marca obchodziliśmy pierwszą rocznicę poświęcenia i przekazania sztandaru Szkole Podstawowej Nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie.

 

Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko,  symbolem Ziemi Mazowieckiej, na terenie której żyła i działała nasza patronka. Nawiązuje do tradycji, tożsamości i wiary katolickiej, która jest wyrazem naszej polskości i patriotyzmu.

Uroczystość odbyła się w parafii Matki Bożej Fatimskiej i Bł.Bronisława w Słupnie. Na wstępie p. dyr. Anny Madoń przywitała pracowników szkoły, rodziców i uczniów oraz Piotra Szczepankowskiego- Chełmońskiego- wnuka naszej patronki i fundatora sztandaru. Mszę Święta w intencji społeczności szkolnej odprawił Proboszcz Ksiądz Piotr Kluk w koncelebrze księdza seniora Maksymiliana Sowy oraz księdza Adama Żurarda.

Następnie uczniowie kl.IIa, pod kierunkiem pani Urszuli Bartosiak, przybliżyli postać Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej oraz jej twórczość. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialną o naszej szkole. Przeżyliśmy chwile pełne wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Na zakończenie przyszedł moment na podziękowania, które prowadząca Urszula Bartosiak skierowała do pani dyrektor Anny Madoń, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Podkreśliła, że to ważne wydarzenie, które wymaga odpowiedniego zaangażowania i pracy wszystkich przez cały rok. Na pewno wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Do podziękowań włączył się również Piotr Szczepankowski-Chełmoński, który skierował wobec społeczności szkolnej wiele ciepłych słów. Uroczystość przebiegła w miłej i wzniosłej atmosferze, pozostawiając mnóstwo niezapomnianych wspomnień.

  

 

 

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Warcabach Aktywnych

Dnia 10 kwietnia, tradycyjnie w ZS nr 1 w Słupnie, odbyły się ósme z kolei Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Warcabach Aktywnych 64-polowych o Puchar Burmistrza Radzymina.
Naszą szkołę reprezentowali: Aranowski Emil, Kossakowski Wiktor, Królikowski Jakub, Marcin Łukowski oraz Dawid Średnicki.

Zwycięzcom gratulujemy, a naszym uczniom życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Justyna Smoczyńska

Inscenizacja na podstawie wiersza "Rzepka"-uczniowie kl.Ia

Uczniowie klasy Ia przygotowali inscenizację na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt.”Rzepka”.
Z pomocą rodziców stworzyli wspaniałe stroje.  Wspólnie dobrali repertuar muzyczny oraz elementy scenografii. Z powodu trudnych warunków lokalowych musieliśmy do minimum ograniczyć dekoracje. Pierwszaki świetnie ze sobą współpracowały podczas przygotowań.
28 kwietnia młodzi aktorzy wystąpili przed dziećmi z oddziału przedszkolnego, uczniami kl.IIIa oraz uczestnikami świetlicy.
Dzieci pokonały swoją nieśmiałość podczas publicznego wystąpienia, nabrały wiary we własne umiejętności. Trzeba przyznać, że wypadły rewelacyjnie. Występ został nagrodzony brawami i drobnymi upominkami.

 

Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Chcemy zostać #SuperKoderami

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w programie #SuperKoderzy.
Jest to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Program #SuperKoderzy pomoże wzmocnić kreatywność, zdolność logicznego myślenia i rozwinąć pasje.

Kodująca grupa uczniów z klasy IV wzięła udział w nagraniu, a Bartek Giera zmontował filmik, który został zgłoszony do konkursu. Mamy nadzieję, ze uda nam się zakwalifikować do programu i zdobyć nagrody dla naszej szkoły.

Trzymajcie kciuki!

Natalia Jeleń-Bartosiewicz

III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ ORTOGRAFICZNA KORRIDA”

III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
„ ORTOGRAFICZNA KORRIDA”
 

 Po raz kolejny  uczniowie klas starszych naszej szkoły zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi w szkolnym konkursie ortograficznym, który odbył się 9 maja 2017r.
Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady poprawnej pisowni  i zdobyć tytuł Mistrza Ortografii.

W trudnym teście, składającym się z dziesięciu zadań trzeba było wykazać się znajomością reguł ortograficznych i spostrzegawczością, podczas wyszukiwania i poprawiania błędów.

Zwycięzcami III edycji konkursu zostali:

I miejsce Arleta Szczęsnowicz kl.VI
II miejsce Michał Wydra kl.VI

III miejsce Michał Winniczenko kl.VI

IV miejsce Malina Mańko kl.IV

V miejsce Patryk Kosowski kl.VI

                       
Maja Adamiak kl.V

                      
Magdalena Rychlik kl.V

Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy imponującej wiedzy w dziedzinie ortografii.

organizator: Małgorzata Pachuta

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To ważne święto istnieje po to, by przypomnieć nam jak niezbędna dla nas jest nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać.

 

Nasza planeta, błękitna kula
Mały okruszek we wszechświecie.

Jest najpiękniejsza, najcudowniejsza

 I drugiej takiej już nie znajdziecie. 
 

Z tej okazji uczniowie klasy IIIa zorganizowali konkurs plastyczno-ekologiczny oraz przygotowali przedstawienie pt. „Sąd nad człowiekiem” -  człowiekiem, który niestety zapomina, jak ważna jest dla nas Ziemia. W naszym „klasowym sądzie” na złe traktowanie uskarżał się przede wszystkim las, woda, powietrze i litosfera. Natomiast  dziura ozonowa, efekt cieplarniany, kwaśny deszcz i  smog, opowiedziały, jak powstają i co złego robią na Ziemi.

 Dobrze byłoby, gdyby ten moment ekologicznej refleksji uchronił nas przed popełnianiem kolejnych błędów, mających zły wpływ na Ziemię i na nasze zdrowie. 

Laureatami szkolnego konkursu plastyczno-ekologicznego zostali:

Þ w kategorii klas 0-I

I miejsce – Martyna Królik
II miejsce – Julia Suchodolska 

III miejsce – Gabrysia Chrustowska

III miejsce – Ola Broda   
III miejsce – Szymon Karpiński

Wyróżnienie:

Kasia Dąbrowska, Franek Kosiński i Antosia Madoń

Þ w kategorii klas II-III

I miejsce – Maja Dolatowska
II miejsce – Artur Borek

III miejsce – Marysia Wysocka

Wyróżnienie:

Rafał Kruczyk, Michał Błażejowski, Antek Kacprzak, Jaś Wysocki oraz Patryk Barankiewicz

Þ w kategorii klas IV – VI

I miejsce – Wiktoria Bartosiak
I miejsce – Alicja Smoczyńska

II miejsce – Klaudia Woszczak

II miejsce – Maja Tawkinowicz

III miejsce – Malina Mańko 

Wyróżnienie:

Szymon Rusiński i Julia Teodorczyk

organizator: Justyna Smoczyńska

Konstytucja 3 Maja

Fotorelacja z obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole.

Koncert z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie 0 „A”

„Ta złota rybka choć jeszcze mała, będzie życzenia Mamy i Taty spełniała.

 Niech pływa rybka w przejrzystej wodzie i trzy życzenia spełnia co dzień” 
 

       W dniu 25 maja 2017 w grupie 0 „A” odbył się uroczysty koncert dla rodziców z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Recytowane wiersze przeplatane były wzruszającymi piosenkami.  Dzieci zatańczyły również  dwa układy taneczne do piosenek inspirowanych muzyką świata „Na optymizm” – Jamajka – reggaeton oraz „Na kwitnącą wrażliwość” – Afryka.   Gestem wyrażały  słowa piosenki: „ W Afryce rośnie najpiękniejszy kwiat  o nazwie Miłość.  Zakwita za każdym razem, kiedy człowiek widzi wokół siebie dobro…”. Tym dobrem są nasi rodzice. Kilka dni wcześniej dzieci namalowały portrety swoich rodziców, które ozdobiły kwiatową ramką oraz wykonały złote rybki spełniające marzenia… Wszystko po to, by wyrazić jak bardzo ich kochają . Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać  rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować  zdobyte umiejętności  i wyrazić to, co czują .

Aleksandra Kubich-Leman

Uroczystość z okazji przyjazdu Jana Pawła II do Radzymina

Jan Paweł II "W imię pamięci"

,,13 czerwca 1999 roku niebo nad Radzyminem jaśnieje.
Dzień wstaje, mieszkańcy budzą się ze snu.

W tym dniu wizyta Ojca Świętego

I nie zapomni nikt wydarzenia tego…’’.

Fragment wiersza, który przeczytała autorka p. Hanna Groszyk rozpoczął akademię po uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez proboszcza ks. Piotra Kluka w Kościele w Słupnie o godz.12.00, poświęconej 18 rocznicy przyjazdu Świętego Jana Pawła II w nasze strony. W programie słowno- muzycznym wystąpił chór "Radość" z Radomyśli pod kierunkiem p. Anety Kaczmarskiej oraz uczniowie kl.2a.
Artyści wykonali przepiękne pieśni, między innymi: Hymn Synodu, Barkę, Czarną Madonnę, Moje miasto Wadowice, Matko o twarzy jak Polska ziemia czarnej, utwory opatrzone były słownym komentarzem. Na twarzach zgromadzony widoczna była radość, zaduma i refleksja. Przypomnieliśmy także, że śmierć Jana Pawła II wywołała w ludziach nie tylko ból i rozpacz ale również w tym cierpieniu zbratała znaczną część ludzkości.
Dodatkowo można było oglądać wystawę zdjęć poświęconych różnym momentom życia Świętego Jana Pawła II.

Chór ,, Radość” wystąpił jeszcze raz dla parafian zgromadzonych w Kościele w Słupnie o godz. 18.00. Artyści otrzymali moc gratulacji i owację na stojąco, uczestnicy skandowali ,, dziękujemy, dziękujemy”, co z kolei wywołało duże wzruszenie wśród występujących.

Pani Dyrektor Anna Madoń oraz Ksiądz proboszcz Piotr Kluk wyrazili swoje uznanie dla występujących artystów Chóru Radość, ucz. kl. 2a i organizatorki z ramienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie p.Urszuli Bartosiak, która również jako prezes Instytutu Tradycji Narodowej zasponsorowała całe wydarzenie.

Opracowała Urszula Bartosiak

Oto kilka zdjęć z uroczystości:

Zakończenie roku szkolnego-oddział przedszkolny

Fotorelacja z zakończenia roku w oddziale przedszkolnym.

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA