Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania 2017/18

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku już do V edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Program ten organizowany jest przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Samsung Electronics Polska. Patronat nad projektem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji.

Program Mistrzowie Kodowania uczy programowania, które ma na celu rozwijanie w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. W dzisiejszych czasach są one niezbędne nie tylko specjalistom, ale wszystkim młodym ludziom - przyszłym pracownikom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne, sprawia, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować własne projekty i wykorzystywać je dla własnych potrzeb.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w formie kilkugodzinnych warsztatów.
O terminach kolejnych spotkań uczniowie będą informowani. Pierwsze warsztaty już w październiku w ramach "Code Week 2017".
Natalia Jeleń-Bartosiewicz