Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania 2017/18

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku już do V edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Program ten organizowany jest przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Samsung Electronics Polska. Patronat nad projektem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji.

Program Mistrzowie Kodowania uczy programowania, które ma na celu rozwijanie w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. W dzisiejszych czasach są one niezbędne nie tylko specjalistom, ale wszystkim młodym ludziom - przyszłym pracownikom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne, sprawia, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować własne projekty i wykorzystywać je dla własnych potrzeb.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w formie kilkugodzinnych warsztatów.
O terminach kolejnych spotkań uczniowie będą informowani. Pierwsze warsztaty już w październiku w ramach "Code Week 2017".

Mistrzowie Kodowania 2016/2017

Nasza szkoła brała udział w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.

Projekt wyrósł z przekonania, że  znajomość programowania w przyszłości stanie się umiejętnością niezbędną do funkcjonowania we współczesnym świecie. Umiejętności, jakie rozwijać można przy okazji nauki podstaw programowania, są istotne poza światem wirtualnym  – myślenie algorytmiczne, dokładność, umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków, przydadzą się  nie tylko w programowaniu, ale są po prostu ważne dla intelektualnego rozwoju dziecka. W ramach programu zajęcia w naszej szkole odbywały się cyklicznie w formie kilkugodzinnych warsztatów. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Pierwszaki kodują

Uczniowie klasy pierwszej chętnie uczestniczą w zajęciach z programowania. Tym razem odbyło się "Kodowanie na dywanie".  Były gry i zabawy z kolorowymi kubkami w roli głównej.

Godziny Kodowania

Z okazji Tygodnia Edukacji Nauk Informatycznych młodzi programiści z naszej szkoł wzięli udział w ogólnoświatowej inicjatywie “Godzina Kodowania” i zdobyli certyfikat dla naszej szkoły. W ramach akcji dzieci tworzyły bożonarodzeniowe animacje. To trzecia edycja tego wydarzenia organizowanego przez organizację non-profit Code.org® mającą swoją siedzibę w Seattle w USA i zajmującą się propagowaniem informatyki.
Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Kodowanie na dywanie

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z kodowania bez komputera.
Nasi Uczniowie uwielbiają kodować przy pomocy strzałek i obrazków, a najwięcej frajdy sprawiają zabawy z  kolorowymi kubkami.

Code Week 2016

W tym roku szkolnym po raz kolejny włączyliśmy się do działań związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania. Chętni uczniowie z kl.III-VI uczestniczyli w warsztatach, na których zgłębiali tajniki programowania. Mali Mistrzowie z kl.I kodowali w Programie Scratch Junior.
Nauka połączona z dobrą zabawą podoba się wszystkim.

Kodujemy! kl.Ia

Uczniowie klasy Ia rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem. Zmierzyli się z ułożeniem sudoku i kodowaniem na osiach: kolor - kształt oraz z użyciem kubków. Były zabawy logiczne z materiałem obrazkowym. Kodowaliśmy również w programie scratch junior na tablecie. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia więc na pewno niebawem odbędą się następne.
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Przygotowania do "Code week"

W ramach przygotowań do Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole odbyły się  warsztaty. W zajęciach uczestniczyli uczniowie, którzy poznali już środowisko Scratch. Każdy wykonywał własny projekt. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie programowania. Chętnie dzielili się ze sobą wiedzą i pomagali sobie. Następne warsztaty już pod koniec października. Do zobaczenia! :)

Mistrzowie Kodowania 2015/16

W roku szkolnynym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła już do III edycji programu Mistrzowie Kodowania.
     W I semestrze zajęcia dla uczniów kl.III, które odbywały się w środy o godzinie 7.10 prowadziła pani Natalia Jeleń-Bartosiewicz.  Mimo wczesnej pory zajęcia cieszyły się popularnością.
       W II semestrze zajęcia odbywają się w piątki w godz. 15.00-17.00. W zajęciach uczestniczą chętne dzieci ze świetlicy szkolnej, uczniowie kl.III oraz uczniowie kl.VI, którzy zostaną mentorami w II Dniu Scratcha w ROKiS.

Wielkanoc ze Scratch-em

18 marca odbyły się ostatnie zajęcia przed wiosenną przerwą świąteczną. Tworzyliśmy w Scratchu ruchome kartki z życzeniami z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Podczas zajęć wszyscy chętnie sobie pomagają i uczą się od siebie. Uczestnicy wykazują się kreatywnością, a cząstkę ich pracy można zobaczyć w galerii.