2014/2015 r.

Sprzątanie świata

19 września 2014 roku odbyła się akcja „Sprzątanie Świata 2014” pod hasłem „Turysto szanuj środowisko". „Sprzątanie Świata” miało miejsce w Polsce już po raz 21-szy. Krajowym patronem i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Nasza Ziemia. Akcja wpisała się już na stałe w kalendarz ekologicznych wydarzeń roku - zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i lokalnym. Nasza szkoła tradycyjnie brała w niej udział. Akcję organizował i koordynował Referat Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.

Coroczne sprzątanie jest niewątpliwie jedną z metod kształtujących pozytywne nawyki w życiu codziennym, choć jeszcze bardzo wiele musi się zmienić, aby w należyty sposób rozwiązywać problemy gospodarki odpadami. Sprzątanie świata jest przede wszystkim akcją edukacyjną. Jej efektem ma być zmiana naszych przyzwyczajeń i stylu życia na bardziej przyjazny dla przyrody i środowiska. Jak zawsze do tej szlachetnej i potrzebnej inicjatywy włączyły się dzieci i młodzież z naszej szkoły. Najmłodsi uczestnicy akcji sprzątali najbliższe otoczenie naszej szkoły i pobliskie drogi. Starsi uczniowie zbierali śmieci w pobliskim lesie.

Jak już wcześniej podkreślono, pozbywanie się dzikich wysypisk z naszego krajobrazu jest przede wszystkim akcją edukacyjną. Jej głównym i strategicznym celem ma być uświadomienie jak największej liczbie osób zagrożeń płynących ze strony nielegalnie składowanych odpadów. W praktyczny sposób młodzi ludzie przekonali się, iż niezagospodarowane i niekontrolowane wysypiska dewastują i degradują środowisko leśne oraz stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Pozostaje mieć nadzieję, że przesłanie kampanii pozostanie wśród uczestników na dłużej i wpłynie na zwiększenie świadomości ekologicznej naszego.

Na zakończenie tradycyjnie odbyło się pieczenie kiełbasek na terenie naszej szkoły.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Uroczyście Ślubujemy kl.Ia i kl.Ib


Jestem bardzo wesoły, bo już idę do szkoły.

Piaskownię zostawiam bez żalu.

Książki niosę w tornistrze, od czystości aż błyszczę.

 Przecież jestem już Pierwszak. Nie Maluch.

(M. Niwińska)

 W miesiącu październiku w wielu szkołach organizowane są uroczystości pasowania na ucznia.W Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie dnia 10 października 2014 roku również odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

 Z tej okazji odświętnie ubrane dzieci w żakowskich czapkach, z radością stanęły przed zgromadzoną publicznością i przedstawiły swój program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyń – p. Joanny Madejskiej-Oksiuta i p. Justyny Smoczyńskiej. Wystąpili wszyscy uczniowie, każdy miał jakąś rolę do odegrania. Po zaśpiewaniu wesołej piosenki pt.: „Ślubowanie” dzieci z uśmiechem wypiły „eliksir mądrości”.

 Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna, którą rozpoczęto wprowadzeniem przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pocztu flagowego i wspólnym odśpiewaniem hymnu. Uczniowie klas pierwszych z powagą przystąpili do uroczystego ślubowania. Przyrzekli, że będą dobrymi Polakami i będą sumiennie wypełniać swoje uczniowskie obowiązki. Następnie pani dyrektor Anna Madoń przy pomocy symbolicznego ołówka dokonała uroczystego pasowania na ucznia SP 2 w Słupnie. Wszystkim uczniom wychowawczynie wręczyły dyplomy oraz legitymacje uczniowskie.

 Po pasowaniu na pierwszaków czekała niespodzianka przygotowana przez rodziców w postaci „rożków obfitości” oraz słodki poczęstunek.

opracowanie:        Justyna Smoczyńska,

Joanna Madejska-Oksiuta

II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej

Dnia 15 października 2014r.odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej pod honorowym patronatem Burmistrza Radzymina- pana Zbigniewa Piorowskiego.

W konkursie udział wzięło sześćdziesięciu trzech uczniów ze szkół i przedszkoli gminy Radzymin, którzy wraz ze swoimi nauczycielami licznie przybyli do Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie- Anna Madoń wraz z panem Burmistrzem. 

Dzieci recytowały wybrane wiersze wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci oraz ich opiekunowie udali się na słodki poczęstunek do foyer.

W jury zasiedli: pan Jan Rychner- wiceprezes II Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, pan Piotr Szczepankowski-Chełmoński wnuk poetki oraz pan Janusz Rasiński- Przewodniczący Rejonowego Związku Emerytów w Radzyminie.

Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii klas „0”

 I miejsce   Anastazja Stawicka - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ciemnem 

II miejsce Wiktoria Czajkowska - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ciemnem

                       Alicja Rembelska – Publiczne Przedszkole nr 1 w Radzyminie

III miejsce Olimpia Samborska – Niepubliczne Przedszkole „Piotruś Pan”

Wyróżnienie Maja Król – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

 Adrianna Koszewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

W kategorii klas I-II

I miejsce  Oliwia Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

II miejsce Wiktoria Bartosiak – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „PRAXIS” w Łąkach

III miejsce  Agata Białecka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie

Wyróżnienie Anna Jaworska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

                       Aniela Boho – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie

W kategorii klas III-IV

I miejsce Natalia Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

II miejsce Daria Godlewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

III miejsce Małgorzata Żmijewska – Niepubliczna Szkoła „PRAXIS” w Łąkach

Wyróżnienie Antonina Grzegorek - Niepubliczna Szkoła „PRAXIS” w Łąkach

                       Julianna Grala - Niepubliczna Szkoła „PRAXIS” w Łąkach

W kategorii klas V-VI

I miejsce Martyna Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

II miejsce Aleksandra Sęk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie

III miejsce Dominik Kucucha – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

Wyróżnienie Aleksandra Wroczyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

                           Agata Pyszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe wręczane przez pana Burmistrza- Zbigniewa Piotrowskiego, panią Dyrektor – Annę Madoń oraz członków jury.

Gratulacje i podziękowania w kierunku organizatora, uczestników i opiekunów padały również z ust wnuka poetki- Piotra Chełmońskiego- Szczepankowskiego, który dziękował za to, że poezja jego babci jest wciąż żywa.

 

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział. Do zobaczenia w III edycji konkursu!

 Zapraszamy do galerii foto!

 

"Pasowanie na Czytelnika" w Miejskiej Sali Koncertowej

29 października uczniowie kl.Ia, kl. Ib i kl.II uczestniczyli w Pasowaniu na czytelnika w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.

Pracownicy biblioteki przygotowali świetne „show”. Odbyła się gala na najpopularniejsze postacie z bajek w kategoriach:

  • Najpiękniejsza bajkowa postać
  • Najlepszy sportowiec roku
  • Najsilniejszy bohater lasu
  • Najbrzydsza bajkowa postać
  • Najbardziej szalony zespół muzyczny
  • Nagroda Publiczności

 Dzieci bawiły się wspaniale. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce. „Wybrańcy” mieli możliwość  udzielenia odpowiedzi na bajkowe zagadki. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na „Wzorowego Czytelnika”. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało zakładkę do książki wykonaną własnoręcznie przez pracowników biblioteki. Ostatnim punktem imprezy było zwiedzanie Publicznej Biblioteki.

Dziękujemy Dyrektorowi i Pracownikom Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie za zaproszenie oraz za wspaniałą organizacje. Do Biblioteki Publicznej będziemy chętnie zaglądać 

 opracowanie: Wychowawcy

 

Halloween kl.II

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności. Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób. Uczniowie naszej klasy 31 października skupili się na tradycji anglosaskiej i urządzili obchody Halloween.

Zaczęliśmy od przygotowania dekoracji. Wykonaliśmy prace plastyczne związane z tym świętem. Przygotowaliśmy dekoracje z wyciętych dyni i zapaliliśmy świeczki. Nasza Pani Natalia Jeleń-Bartosiewicz przygotowała informacje o tradycji obchodzenia święta Halloween, czyli skąd się wywodzi, w jakich krajach jest najhuczniej obchodzone i odnajdywaliśmy te miejsca na mapach. Dowiedzieliśmy się jakie tradycje, zabawy i przysmaki towarzyszą obchodom tego święta. Następnie wszyscy uczniowie naszej klasy brali udział w zabawach i konkursach. Bawiliśmy się świetnie. Była to również ciekawa lekcja, która pozwoliła nam poznać inną kulturę. Na zakończenie oglądaliśmy bajkę „Halloween u Smerfów”.

                                                                                       opracowanie: Uczniowie kl.II

ZAPRASZAMY DO GALERII

96 lat Niepodległości

W piątek 14 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod wymownym tytułem "96 LAT NIEPODLEGŁOŚCI". Wierszem i pieśnią młodzi artyści z klasy VI opowiedzieli koleżankom i kolegom o trudnych i tragicznych zarazem 123 latach nieobecności Polski na mapach Europy i świata. Wiersze polskich poetów barwnie opisujące nasze powstania narodowe, trudny okres konspiracji, zsyłek patriotów na Sybir i różne drogi polskich żołnierzy walczących w obcych armiach do Niepodległej, przeplatane były pieśniami. To w nich przebrzmiewały echa bitew i potyczek, tęsknoty za krajem i wiary, że „chcieć to móc”. Były też wyrazem hołdu Tym wszystkim, dla których Ojczyzna była wartością najwyższą. Wartością, za którą tak obficie kolejne pokolenia płaciły krwią i życiem. Wspólnie odśpiewana „Rota” Marii Konopnickiej była zwieńczeniem części artystycznej patriotycznego spotkania, po której za pomocą obrazu zebrana publiczność mogła prześledzić historię naszego kraju od czasów księcia Mieszka I, aż po tryumfalne wejście Polski do struktur Unii Europejskiej i to w rekordowym czasie ośmiu minut. Ostatnim akordem szkolnych obchodów 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był konkurs historyczny, w którym nagrodami były albumy „Radzymin, małe miasto, wielka historia” (za które serdecznie dziękujemy burmistrzowi naszego miasta p. Zbigniewowi Piotrowskiemu) i książeczki „Ocalić od zapomnienia"  (za które serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu rozwoju wsi Słupno).

Obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotował Grzegorz Jeleń-nauczyciel historii.

opracowanie SP 2 Słupno

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w kl.II

20 listopada  po raz pierwszy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka; jest to również 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten ma zwracać uwagę na podmiotowość dzieci i przypominać, że to Polska była inicjatorem uchwalenia konwencji.

Tego dnia Uczniowie kl. II uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez wychowawcę-Natalię Jeleń-Bartosiewicz. Dzieci poznały krótką historię powstania Konwencji Praw Dziecka. Obejrzały filmy edukacyjne i prezentacje multimedialną. Dowiedziały się  jakie mają prawa i do kogo mogą zgłosić się o pomoc w trudnej sytuacji. Podsumowaniem zdobytej wiedzy była pogadanka i quiz. Wykonali plakat, na którym umieścili te prawa, które były im najbliższe. Następnie zostali zaproszeni przez wychowawcę do KRAINY SZCZĘŚCIA, w której czekała na nich Dobra Wróżka. Do niewidzialnego worka każdy włożył jedną „rzecz”, którą chciał zabrać w podróż. Biletem na statek był egzamin z muzyki więc wszyscy nauczyli się piosenki pt.„Pod wspólnym niebem”.  Po drodze spotkało ich wiele przygód. Trafili na wyspę Dobrego Duszka, który miał dla nich specjalne zadanie. Na kolejnej wyspie spotkały  Krasnoludki. Najwięcej radości sprawiła im wizyta na wyspie Psotnych Elfów, które kazały z pudełek i koców zbudować dom, w którym wszyscy będą czuć się bezpiecznie. To było prawdziwe wyzwanie, ale poradzili sobie z nim świetnie. Na morzu trochę bujało, ale czas umilały wspólne śpiewy. W końcu dotarli na miejsce, gdzie dyskutowali, co sprawia, że są szczęśliwi. Po wykonaniu pracy plastycznej podsumowaliśmy zajęcia. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie i wyjaśniliśmy raz jeszcze wszystkie nasze prawa, a także obowiązki. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i na pewno zostaną w pamięci.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Misiowe fakty
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear.

Nasza misiaczkowa impreza!
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Każde dziecko ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. 25 listopada wszystkie dzieci z kl.0-III przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, żeby mogły z nami świętować. Dzieci obejrzały prezentacje pt. „Skąd wziął się pluszowy miś?” i "Najpopularniejsze bajkowe Misiaki". Odbył się misiowy konkurs z muzyką z najbardziej znanych bajek. Po przeczytaniu wiersza o „Niedźwiadku niejadku" dzieci na czas jadły pyszny miodek. Były misiowe zabawy ruchowe, a także konkurs na największą i najmniejszą maskotkę. Dzieci tańczyły przy misiowych piosenkach Pani Dyrektor Anna Madoń przygotowała dla dzieci słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy. Rozstrzygnięty został konkurs na pracę plastyczną pt. "Mój przyjaciel Miś". Wybór najlepszych prac był bardzo utrudniony, bo wszystkie prace były ciekawe, dlatego nagrodzeni zostali wszyscy, którzy wzięli w nim udział.
Humory wszystkim dopisały i bawili się świetnie, a wszystko można obejrzeć na zdjęciach w galerii.
Następna impreza już za rok.

                                                                                                          organizator: Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Zabawy Andrzejkowe

Dnia 28 listopada 2014 roku Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy andrzejkowe. Była to emocjonująca atrakcja zarówno dla starszych jak i dla młodszych uczniów. Wróżby zaczęły się już od rana w klasach zerowych, a po południu o swojej przyszłości dowiedziały się dzieci z klas I-III, a następnie starsi uczniowie naszej szkoły.

 Wróżyliśmy sobie imię przyszłego małżonka lub małżonki, swój zawód, cele w naszym życiu. Oczywiście nie zabrakło wróżenia z wosku, które zyskało największe zainteresowanie. Po wróżbach dla klas IV - VI odbyła się dyskoteka.

     Dzieci były zadowolone ze swoich wróżb. Miejmy tylko nadzieje, że wróżby te spełnią się uczestnikom tegorocznych andrzejek.

Spotkanie z Mikołajem i warszaty z Rodzicami -uczniowie kl.Ib


Wizyta Mikołaja w kl.Ia

 

"Fotobudka" w kl.II

 

Jasełka w 0b

 

Wesołe Jasełka w kl.II

Połączenie wielowiekowej tradycjiwspółczesnego humoru. Tak w skrócie można określić scenariusz tegorocznych jasełek, które wystawili uczniowie kl.II dla swoich Rodziców i zaproszonych Gości. W niezwykły, biblijny świat, zebranych w sali, wprowadziły bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki, a potem przyszedł już czas na widowisko. Jego treścią zawsze jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.

Aktorzy – uczniowie kl.II- wiernie odtworzyli swoje role. Był: św. Józef, Maryja, aniołowie, trzej królowie, pasterze, psotne diabły i narratorki. Zimowa dekoracja, piękne kostiumy  i nastrojowe oświetlenie dodały spektaklowi uroku. Nie zabrakło tez  humorystycznych akcentów, które najbardziej podobały się dzieciom np. pokazanie pastuszków, jako agentów ochrony posługujących się krótkofalówkami i bronią palną, aresztujących „Hetmana terrorystę” oraz „wszystkowiedzącej Jagny” – gosposi Heroda.

Przygotowania do Jasełek trwały tydzień i trzeba przyznać, że uczniowie spisali się na medal, ucząc się długich kwestii na pamięć. Gromkie brawa i pochwały z ust zaproszonych gości, a przede wszystkim Dyrektor Anny Madoń, były dla dzieci największą nagrodą.

Dziękuję Rodzicom za wszelką pomoc i mam nadzieję, że są dumni ze swoich pociech :) Zapraszamy do galerii.

wychowawca kl.II -Natalia Jeleń-Bartosiewicz

 

Jasełka Szkolne

Jasełka dla wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły oraz dla zaproszonych gości przygotowali uczniowie kl. VI i III pod kierunkiem p.Elżbiety Ząbek i p. Pawła Małyszka.

Bal karnawałowy

16 stycznia w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Poprowadziły go Wróżki, które przybyły do nas z Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.

W rytm znanych piosenek woziły muzycznym pociągiem po świecie wszystkie dzieci, które tego dnia były przebrane w piękne, ciekawe i różnorodne stroje. Wróżki zorganizowały również ciekawe konkursy, w których dzieci z radością brały udział. Przy tak wspaniałej zabawie czas minął bardzo szybko.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 w kl.II

 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu Safer Internet.
 W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego.  Tego dnia uczniowie kl. II uczestniczyli w kursie e-learningowym pt. "Poznaj bezpieczny Internet" z zakresu bezpieczeństwa dzieci on-line. Sieciaki: Ajpi, Spociak, Netka i Kompel w towarzystwie robota Netrobiego i Sztucznej Inteligencji zmagali się z niebezpieczeństwami w Internecie, a uczniowie razem z nimi poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kurs składał się z 8 modułów. Zadaniem użytkowników kursu było zdobycie 7 stopni wtajemniczenia i dołączenie do drużyny Sieciaków. Uczniowie otrzymali również hasła- dzięki, którym mogą korzystać z tej strony internetowej w domu.

 Dzieci dowiedziały się, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Szczególną uwagę zwróciliśmy na ponoszenie odpowiedzialność za to, co robi się w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Na zajęciach   pokazaliśmy też dobre strony internetu, które dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Dzieci dowiedziały się o bezpiecznych stronach, z których warto korzystać.

Nasza inicjatywa została zgłoszona do konkursu, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 

organizator: Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Koncert edukacyjny


Uczniowie klas 0-III uczestniczą w cyklicznych koncertach
edukacyjnych
. Przedstawiamy fotorelacje z marcowego spotkania z muzyką.


Pierwszy Dzień Wiosny 2015


  Dnia 20 marca 2015r. tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole obchodzony był Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wyruszyli na krótki przemarsz ulicami miasta. Każda klasa była ubrana w kolorze przypisanej jej rośliny wiosennej.

   Na koniec wszyscy zebrali się w okolicach boiska szkolnego w celu pożegnania zimy poprzez spalenie Marzanny. Podczas palenia uczniowie wszystkich klas wykrzykiwali hasła związane z tym obrzędem, mając przy tym nadzieję, że wiosna zagości już z nimi na dobre.

                                                                         opracowanie:  Magdalena Żmuda-Gawron

Światowy Dzień Zdrowia


Z okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole 8 kwietnia zostały zorganizowane zajęcia o zdrowym stylu życia. Uczniowie klas I-VI przygotowali zdrowe śniadanie, które wspólnie zjedli. Następnie zajęcia z uczniami prowadziła Pani pielęgniarka, która na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej pokazywała dzieciom co trzeba robić, żeby być zdrowym. To jedna z wielu akcji promująca zdrowy styl życia w naszej szkole.


Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     „3 maja 1791 roku to data, którą powinien znać każdy Polak” – tak swoje przemówienie rozpoczęła pani dyrektor Anna Madoń  na uroczystym apelu z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii, którą przygotowali dla nich uczniowie klasy V, by słowem i piosenką uczcić tamte wzniosłe wydarzenia.
      Widzowie byli świadkami przygotowań do akademii szkolnej, podczas których aktorzy wybierali najważniejsze treści, jakie chcieliby przekazać swoim rówieśnikom. W tej, stworzonej na potrzeby spektaklu klasie znalazł się dociekliwy maluch, który dopytywał o wszystkie ważne i niezrozumiałe pojęcia dotyczące tego wydarzenia. Odpowiedzi na jego pytania udzielali mu cierpliwi oraz dobrze znający historię „starsi koledzy”.
 Maluch dowiedział się od nich, że w okresie rządów Stanisława Augusta obradował Sejm Czteroletni, który uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Usuwała ona wady ustroju Rzeczpospolitej i miała stać się fundamentem pod  budowę nowoczesnego i silnego państwa polskiego; mimo iż obowiązywała zaledwie piętnaście miesięcy miała dla naszego kraju olbrzymie znaczenie.  
     Opowieść o Konstytucji 3 Maja, wpleciona w scenariusz przedstawienia pokazała wszystkim zgromadzonym , że my Polacy potrafimy, w ważnych dla kraju chwilach pracować wspólnie, przeprowadzać ważne zmiany i ulepszać nasze państwo.
     Wspaniałej grze aktorskiej towarzyszyły pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych piątoklasistów, którzy nagrodzeni zostali przez widzów gromkimi brawami oraz otrzymali wiele pochwał od  nauczycieli i wychowawcy.

Święto Ziemi

"Ziemia nie należy do nas, my należymy do Ziemi. Nie utkaliśmy siatki pajęczej życia, jesteśmy jedynie jedną z jej nici, cokolwiek czynimy siatce pajęczej czynimy sobie."

 

Z okazji przypadającego w środę 22 kwietnia 2015 roku Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie został przeprowadzony Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Kilka dni wcześniej uczniowie otrzymali od organizatora konkursu materiały o tematyce ekologicznej z przykładowymi pytaniami konkursowymi. Zawierały one treści, które uczniowie mogli wykorzystać, przygotowując się do konkursu. Część konkursowa odbyła się w dniach  22 – 23.IV. 2015 roku. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV – VI. Test składał się z 20 bardzo szczegółowych pytań dotyczących zagadnień związanych z ekologią. Dodatkowo uczniowie mieli za zadanie ułożyć hasła zachęcające mieszkańców do ochrony przyrody, oszczędzania zasobów mineralnych oraz zaproponować zasady ekologicznych zachowań dla każdego. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wyśmienitą znajomością ekologii oraz niezwykłą kreatywnością. W każdej kategorii wiekowej przeprowadzono dogrywki polegające na rozwiązaniu kolejnego testu składającego się z 19 pytań. 

W kategorii klasy IV po emocjonującej dogrywce:

 I miejsce zdobył Mateusz Błażejewski

II miejsce zajął Michał Wydra

III miejsce Marcin Łukowski

W kategorii klasy V:

I miejsce Kacper Konikowski

II miejsce Miłosz Żmijewski

III miejsce Dominika Dąbrowska

Klasy VI:

I miejsce Martyna Pachuta

II miejsce  Wiktoria Krupa

III miejsce Dominika Siemieńczuk

                    i Bartosz Paź

Gratulujemy zwycięzcom!

Uczniowie klas IV – VI napisali również ponad 50 listów do Ziemi i przygotowali 55 plakatów o tematyce ekologicznej. Uczniowie klas I – III przygotowywali plakaty i hasła dotyczące Dnia Ziemi. Konkurs Wiedzy Ekologicznej, przygotowane hasła, plakaty to pierwszy etap obchodów. W czerwcu odbędzie się Hapening Ekologiczny oraz Szkolny Project Runway-pokaz strojów wykonanych z materiałów wtórnych. Organizatorem Konkursu Wiedzy Ekologicznej było działające przy szkole Koło Regionalne „Sowa”

opracowanie:Grzegorz Jeleń

Sadzimy aksamitki kl.Ia

  W czwartkowe, kwietniowe popołudnie uczniowie klasy Ia zasadzili aksamitki do doniczek znajdujących się przed budynkiem naszej szkoły.
Dzieci przyniosły potrzebne narzędzia ogrodnicze i z zapałem przystąpiły do prac porządkowych.
     Do przygotowanych doniczek przesadzone zostały sadzonki kwiatów, które na koniec dziewczynki podlały wodą. Chłopcy w tym czasie zajęli się zbieraniem uschłych liści.
Cała akcja związana była z zagadnieniami omawianymi na zajęciach, które dotyczyły hodowli i pielęgnacji roślin oraz z obchodzonym w kwietniu Dniem Ziemi.

"Zwierzęta świata"-lekcja prezentacji kl.Ia

     Dnia 7 maja  w klasie Ia odbyła się lekcja prezentacji pt.: „Zwierzęta świata”, podczas której uczniowie przedstawili informacje na temat wybranego zwierzęcia.
Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Anna Madoń oraz rodzice i inni goście. Przygotowania trwały kilka tygodni począwszy od wyboru zwierzęcia, poprzez napisanie informacji na jego temat, naukę czytania oraz wykonanie plakatu.
  Ola przedstawiła prezentację na temat koni, Emil na temat wiewiórek, a Oskar słoni. Mateusz opowiedział o pingwinach, Kuba o chomikach, Lena o fokach, a Amelia o królikach. Ala przygotowała informacje na temat delfinów, Piotr na temat jeży, Szymon - tygrysów, a Wiktor – kotów. Oskar przekazał kilka informacji o psach, Mateusz o lemurach, a Jaś o waranach.
Po części prezentacyjnej nastąpiła część, w której dzieci zadawały rodzicom pytania na temat omawianego zwierzątka. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi i w nagrodę każdy otrzymał złoty medal.
Na zakończenie pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a rodzice zaprosili na słodki poczęstunek.

Nocowanie w szkole kl.V

 Dnia 8 maja o godzinie 1700  pod szkołą zebrała się prawie cała klasa V. Wreszcie nadszedł ten dzień, o którym od kilku tygodni mówiło się w naszej klasie…

     Pierwszą atrakcją miała być zabawa terenowa „Podchody”, do której dobrze się przygotowaliśmy. Wyposażeni we wszystkie niezbędne przybory i pomysły zadań rozpoczęliśmy zabawę. Grupa A (uciekająca) miała zostawiać zadania ze znakiem koperty oraz strzałki, w którym kierunku ma iść grupa B (szukająca) . Po 20 minutach grupa B wyruszyła na poszukiwania grupy A. Podczas tych 20 minut grupa B zamówiła pizzę dla całej klasy. Zadania były humorystyczne i wymagały wiedzy z różnych przedmiotów. Grupa uciekająca ukryła się w ruinach starej cegielni pod lasem i nie łatwo było ją znaleźć. Udało się to grupie szukającej, ale okazało się jednak, że nie wykonała wszystkich zadań. Wszyscy razem wróciliśmy uliczkami naszej wsi do szkoły.

   Po powrocie przygotowaliśmy salę przeznaczoną na posiłki (jadalnię). Gdy przyjechała pizza wszyscy przybiegli do jadalni i ze smakiem jedli pizzę oraz tosty. Oczywiście nie zabrakło meczu piłki nożnej oraz zabaw na szkolnym placu, które trwały aż do zmroku. Po powrocie bardzo sprawnie przygotowaliśmy sobie sale lekcyjne do spania, rozłożyliśmy materace, karimaty i śpiwory.

   Kolejnym punktem programu było „kino nocne”- wspólne oglądanie filmu. Wybraliśmy film „Noc w muzeum” i rozłożyliśmy się wygodnie na przygotowanych materacach. Podczas seansu odwiedził nas „duch”, który został jednak szybko zdemaskowany i okazał się absolwentem naszej szkoły i bratem jednej z naszych koleżanek.

      Graliśmy w karty, gry planszowe, rozmawialiśmy i bardzo szybko płynął nam czas, więc nie zauważyliśmy nawet kiedy była już godzina 2.00 w nocy. Nie wszystkim jednak udało się od razu zasnąć, w końcu nie co dzień śpi się w szkolnej sali w otoczeniu koleżanek i kolegów z klasy. A tyle jest spraw do omówienia właśnie w nocy… No cóż, przecież na nocowanie w szkole nie przychodzi się po to, żeby się wyspać J

Podsumowując zabawa była przednia. To chyba był najlepszy dzień, a raczej noc w szkole.

Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł spodobał się Pani Dyrektor i umożliwiła nam organizację tej imprezy. DZIĘKUJEMY!

                                                         Uczennica klasy V- Natalia Pawłowska

Nasi uczniowie w programie "Petesburski Music Show" po raz trzeci

    W sobotę 30 maja 2015 roku po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wybrali się na ulicę Woronicza w Warszawie, aby zasiąść   na widowni programu edukacyjnego Petersburski Music Show emitowanego na kanale TVP ABC.
      Najpierw uczestniczyliśmy w nagraniu wywiadu z Krzysztofem K.A.S.A. Kasowskim, który  opowiedział o  wiele ciekawych, interesujących momentach ze swojego życia prywatnego oraz zawodowego. Dzieci współprowadzące pytały go również o emocje towarzyszące mu przed  pierwszym występem oraz o to,  jak wspomina czasy podstawówki i dzieciństwa.
      Poznaliśmy również niezwykle utalentowanych młodych artystów, a wśród nich Agnieszkę Letniowską, która ma ogromny talent plastyczny oraz muzyczny. W programie pochwaliła  się swoimi   osiągnięciami oraz nagrodami. Na koniec udowodniła, że to co robi naprawdę sprawia jej radość, śpiewając francuski utwór pt.: Pod dachami Paryża.
     Wspaniała grupa instrumentalna zaprezentowała nam Capoeirę , która jest sztuką walki, grą, tańcem i zabawą. Obejrzeliśmy pokaz tej sztuki walki w wykonaniu zawodników, którzy są jej pasjonatami. Opowiadali oni o swoich początkach z Capoeirą oraz przybliżyli nam cechy charakteryzujące dobrego capoeristę.
      Kolejna gwiazda programu  Michał Krupiński zagrał na oboju utwór napisany przez jego tatę. Potem wraz z tatą opowiadał o budowie oboju i wyrzeczeniach jakich wymaga gra na tym instrumencie.
     Na koniec  prowadzący program- Jerzy Petersburski Junior wraz ze  współprowadzącymi dziećmi zwiedzali reżyserkę, gdzie próbowali zarządzać obrazem oraz dźwiękiem.
       Myślę, że będziemy pamiętać ten pobyt w telewizji przez długi czas, a teraz nie możemy się doczekać, kiedy zostanie wyemitowany odcinek z naszym  udziałem.

Uczennica klasy VI, Martyna Pachuta

I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "ORTOGRAFICZNA KORRIDA"


      W środę  3 czerwca 2015 r.  do "walki z bykami" przystąpiło 14 uczniów z klas IV-VI, z których każdy chciał zostać  SUPERTORREADOREM.
      Nie udało się to wszystkim, ale już sam występ na ortograficznej korridzie to nie lada wyzwanie. Podjęło się go 7 uczniów klasy IV: Piotr Banach, Wiktor Brzostek, Marcin Łukowski, Patryk Kosowski, Norbert Stromecki, Michał Winniczenko i Michał Wydra; 4 uczniów klasy V: Kacper Banaszek, Kacper Konikowski, Bartosz Ordyniak i Mateusz Ślesik oraz 3 uczennice klasy VI: Wiktoria Krupa, Martyna Pachuta i Dominika Siemieńczuk.
      Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz oczywiście wyłonienie w naszej szkole  Mistrza Ortografii. W miesiącu maju uczniowie pisali w poszczególnych klasach dyktanda klasyfikujące Mistrzów Klasowych do drugiego etapu.
      W tym etapie oprócz tekstu pełnego "pułapek" ortograficznych uczestnicy szukali błędów w tekście oraz musieli wyjaśnić pisownię podając zasadę ortograficzną.
W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością  ich zastosowania w praktyce. Walka była bardzo wyrównana, a oto jej rezultat.
WYNIKI KONKURSU
 I miejsce-   Wiktoria Krupa (25 punktów)
II miejsce-   Michał Wydra (24 punkty)
                        Kacper Konikowski (24 punkty)
III miejsce- Martyna Pachuta (23 punkty)

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE EDYCJE !
Małgorzata Pachuta

Festyn sportowy "Pokonaj przeszkody"- VI eliminacje Ligi Mazowsza

    W sobotę 23 maja 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie pod opieką pani dyrektor Anny Madoń, wychowawców i nauczycieli na zaproszenie Klubu Jeździeckiego „Hippica Polonia” uczestniczyli w rozgrywkach sportowych z cyklu „ Pokonaj przeszkody” na VI eliminacjach Ligi Mazowsza w skokach przez przeszkody rozgrywanych w siedzibie klubu..  Niebo zasnute chmurami, przelotne opady deszczu nie przeszkodziły w fantastycznej zabawie połączonej ze sportową rywalizacją. Z jednej strony mogliśmy oglądać wspaniałe zawody sportowe. Z zapartym tchem podziwiać piękno wierzchowców i ich jeźdźców z gracją pokonujących rozstawione na parkurze przeszkody, a z drugiej strony sami mieliśmy możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nas różnego rodzaju atrakcjach. Zapaleni piłkarze uczestniczyli w mini turnieju piłki nożnej, amatorzy jazdy na rowerze mogli sprawdzić swoje umiejętności pokonując skomplikowany tor przeszkód, a zwolennicy biegania mogli uczestniczyć w niezwykłym biegu przełajowym, który polegał na pokonaniu przeszkód ustawionych na parkurze, co ciekawe tych samych, które pokonywali zawodnicy uczestniczący w zawodach jeździeckich. Wspólna sportowa zabawa, nagrodzona licznymi pucharami, dyplomami i słodkim, „ co nie, co” wręczanymi zwycięzcom przez uśmiechniętą Kasię Poniatowską, nagradzana brawami przez publiczność, przyniosła nam wiele radości. To była naprawdę wspaniale spędzona na sportowo sobota, za którą bardzo serdecznie pragniemy podziękować organizatorom, jednocześnie zapewniając, że na pewno przybędziemy tu, by znów się wspaniale bawić na kolejne zawody, które odbędą się pod koniec czerwca. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy tak fantastycznego pomysłu połączenia zawodów jeździeckich z rekreacją sportową dla wszystkich.

Dzień Dziecka

W tym roku szkolnym z okazji Dnia Dziecka odbył się EKOLOGICZNY POKAZ MODY.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

IV Mistrzostwa Gminy Radzymin w Tabliczce Mnożenia

Dnia 15.06.2015r w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie odbyły się IV Mistrzostwa Gminy Radzymin w Tabliczce Mnożenia. Celem imprezy była popularyzacja zabawowej formy nauczania – uczenie się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem gier kartami matematycznymi.  
W zawodach wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły, wyłonionych w przeprowadzonych szkolnych rozgrywkach. Klasę IV reprezentowali: Julia Petrulewicz, Weronika Bialik, Robert Filipowicz i Mateusz Błażejowski, z klasy V : Natalia Pawłowska, Iza Skowyrska, Kacper Banaszek i Dawid Skłodowski. Wspaniała postawa i ambitna walka przyniosły drużynie bardzo wysokie II miejsce w końcowej klasyfikacji szkół. Uczniowie indywidualnie zdobywali miejsca i medale w poszczególnych konkurencjach.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa uczniów klasy V :
Kacper Banaszek zdobył 3 złote oraz 1 srebrny medal na 4 rozgrywane konkurencje oraz zajął I miejsce w pozakonkursowej grze „Piłkarz matematyk”;
Iza Skowyrska 1 złoto, 1 srebro, 1 brąz;
Natalka Pawłowska – 1 złoty i 2 brązowe
oraz  Dawid Skłodowski 2 medale brązowe.
Również debiutujący w zawodach czwartoklasiści przywieźli medale:
Julka Petrulewicz
– 1 złoty oraz Robert Filipowicz 1 medal brązowy.
Oprócz wspaniałego dorobku medalowego impreza dała uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń, pozwoliła spojrzeć na matematykę w zupełnie inny sposób, udowodniła, że można się nią świetnie bawić. Rywalizacja przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, nawiązały się nowe znajomości, uczniowie już dziś deklarują chęć udziału w rozgrywkach za rok. A warunek jest jeden : TRZEBA ZNAĆ TABLICZKĘ MNOŻENIA.

Nagrywanie lipduba to dobra zabawa

 Uczniowie naszej szkoły przygotowali lipduba, który wziął udział w konkursie organizowanym przez producenta farb "Śnieżka"-KOLOROWE BOISKA.  Na nagranie nie było wiele czasu, ale miał liczyć się oryginalny pomysł i dobra zabawa. Najważniejszy dla nas był fakt, ze w nagraniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. 

   Po umieszczeniu filmiku na stronie konkursu zaczęło się głosowanie. Walczyliśmy do końca. Zajęliśmy miejsce 3 i weszliśmy do następnego etapu, w którym jury decydowało o nagrodach. Niestety nie udało nam się zgarnąć głównej nagrody, o którą postanowiliśmy zawalczyć, czyli wielofunkcyjnego boiska. Otrzymaliśmy wyróżnienie i farby o wartości 1500zł. Za pomoc w zorganizowaniu nagrania dziękujemy Burmistrzowi Krzysztofowi Chacińskiemu i Radnemu Krzysztofowi Dobrzynieckiemu. Włożyliśmy w to nagranie wiele pracy i werdykt bardzo nas rozczarował, ale miłe wspomnienia zostaną na zawsze.

Uczniowie kl.III

Bal Szóstoklasisty

Do widzenia przyjaciele
wspólnych spraw mieliśmy wiele.
Dziś ta nitka się ukrywa
coś się kończy, a coś zaczyna...

19 czerwca 2015 roku odbył się, długo oczekiwany przez najstarszych uczniów naszej szkoły, Bal Szóstoklasisty. Jak tradycja każe, każdy bal należy rozpocząć polonezem i tak też się stało. Młodzież z dwójki pewnym krokiem zaprezentowała się przed gronem pedagogicznym i rodzicami. Uczniów przygotowywała pani Magdalena 
Kaczor-nauczyciel muzyki. Poloneza poprowadziła pani Elżbieta Ząbek-wychowawca klasy VI.
Pani Dyrektor życzyła swoim szóstoklasistom super zabawy oraz podziękowała za wspólne 6 lat spędzone w murach naszej szkoły. Po zakończeniu korowodu tanecznego wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez roidziców. Zabawa odbyła się w pięknie udekorowanej sali. Trwała do godzin wieczornych. Wszyscy dobrze się bawili. Na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i rodziców.

Lekcja prezentacji w kl.Ib z okazji Dnia Mamy i Taty

     Przed końcem roku szkolnego 22 VI 2015r. dzieci z klasy Ib zaprosiły Rodziców do szkoły z okazji Dnia Mamy i Taty. Przygotowały lekcję prezentację o Unii Europejskiej, zaśpiewały kilka piosenek i wręczyły samodzielnie wykonane laurki. Bliscy zostali przywitani „po królewsku”. Dzieci nałożyły rodzicom na głowy korony.

     Uczniowie bardzo starannie przygotowały lekcję. Każde dziecko przywitało i podziękowało gościom w języku kraju, o którym mówiło np. „bonjour”, „merci”(po francusku), pokazało kraj na mapie Europy i jego stolicę; wymieniło kilka charakterystycznych informacji o danym państwie np. potrawy, znani ludzie, zabytki, historia. Lekcja bardzo podobała się rodzicom. Dzieci otrzymały gromkie brawa. Po lekcji i występach artystycznych nastąpił poczęstunek. I tutaj dzieci zachowały się bardzo elegancko. Zapraszały bliskich do stołu i częstowały słodyczami. Wieczór był bardzo udany.

 

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA