Akcje i programy

Sniadanie daja moc 2018

„Śniadanie daje moc” to ogólnopolska akcja, mająca na celu uświadamianie dzieciom i rodzicom, jak ważne jest właściwie odżywianie w okresie wzrastania i intensywnej nauki. Zwraca uwagę miedzy innymi na odpowiednie dobieranie składników odżywczych tego najważniejszego posiłku, o jakiej porze powinny mieć miejsce poszczególne posiłki w ciągu dnia i czym najlepiej zaspokoić pragnienie. 
W ramach akcji uczniowie klas I-III przygotowali stoiska z różnymi rodzajami żywności. Następnie każdy tworzył swój zestaw śniadaniowy. Powstały kolorowe i zdrowe kanapki, sałatki i owocowe koreczki.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc! Kolejne wspólne śniadanie już za rok. 

12 zasad zdrowego odżywania: 
1.
Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
2.
Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12.Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.


Noc Bibliotek 2017r.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie. Sprawia, że  biblioteki odbierane są jako bardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji.

3 czerwca 2017 r. uczestniczyli  w akcji uczniowie kl.Ia. Ze względu na warunki lokalowe spotkaliśmy się w sobotnie popołudnie, ale mamy nadzieję, że za rok spędzimy w bibliotece całą noc.
Sala lekcyjna zamieniła się w salę kinową. Przygotowaliśmy popcorn i napoje. Następnie oglądaliśmy film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra” -najnowszą ekranizację jednego z tomów znanej serii książek dla dzieci, zdobywcy nagrody publiczności na 3. festiwalu Kino Dzieci. 
Po projekcji rozwiązywaliśmy detektywistyczne zagadki i rebusy. W programie były również konkursy: „Poszukiwacze zaginionych książek”,  „Tajemnice skrzyni”, „Teatrzyk cieni”.

Wszyscy bawili się świetnie !  Do zobaczenia za rok! :)

organizator: Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Akcja "Paczka dla kombatanta"

Nasza szkoła włączyła się w przedświąteczną akcję "Paczka dla kombatanta". Celem akcji było wsparcie żołnierzy AK oraz polskich patriotów - kombatantów mieszkających na terenach dawnej RP, a obecnie Białorusi i Litwy.
Zebraliśmy żywność, środki chemiczne i środki czystości. Dzieci wykonały kartki świąteczne z życzeniami dla seniorów. Artykuły przekazaliśmy do MDK w Wołominie, gdzie dary zostały zapakowane i oznakowane nazwą naszej szkoły.
Dziękujemy naszym uczniom orz ich rodzicom za wrażliwość na potrzeby innych ludzi i hojność.

Akademia Bezpiecznego Puchatka

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach programu uczniowie z klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach, na których dowiedzieli się jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu.

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań. Zajęcia zostały przeprowadzone według scenariuszy akademii. Dzieci oglądały filmiki edukacyjne i sprawdzały zdobytą wiedzę wykonując zadania w książeczce.

                                                      wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Odpad za roślikę-IKEA 2016 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Odpad za roślinkę".
Udało się uzbierać sporą ilość recyklingowych śmieci, a w zamian otrzymaliśmy z IKEA piękne kwiaty! Od razu dzieci posadziły je przed szkołą. Była zabawa i nauka. Współpraca popłaca :)

                                           Joanna Madejska-Oksiuta, Joanna Surdyk


Porcja Pozytywnej Energii 2016


Uczniowie klasy III
przez 3 lata (2013-2016r.) uczestniczyli w programie "Porcja Pozytywnej Energii". Na zajęciach dzieci zdobywały wiedzę na temat odpowiedniego sposobu żywienia, wartościowych produktów spożywczych, przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków, a także sposobów na aktywne spędzanie czasu.


Podsumowaniem projektu było przedstawienie „Chcesz być zdrowy jak ryba? Jedz owoce i warzywa”, który wystawiony był w naszej szkole dla uczniów kl.0-III w dniu 21 kwietnia. Scenariusz współtworzyli sami uczniowie. Dzieci  również samodzielnie przygotowały stroje, rekwizyty i dekoracje.

                                                                               wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

"Mądra szkoła czyta dzieciom"

W roku szkolnym 2015/16 klasa III włączyła się do akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom".
Zajęcia codziennie rozpoczynaliśmy czytaniem rozdziału książki (10-20 minut).  Były to pozycje wybierane przez uczniów i nauczyciela, które nie należą do kanonu obowiązkowych lektur.
Wspólne czytanie daje poczucie bezpieczeństwa, uczy odpowiedzialności, wprowadza w świat wyobraźni i bajki. Akcja trwała od października do maja i miała na celu zainteresować uczniów czytelnictwem. Cel został osiągnięty.
:)

wych.Natalia Jeleń-Bartosiewicz


OKzeszyt w klasie III 2016r.

Uczniowie klasy III na początku nowego semestru założyli OKzeszyty i przystąpili do inicjatywy Danuty Sterny pracującej w programie Szkoła Ucząca Się (prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności). Będą je prowadzić do końca roku szkolnego, a ich doświadczenia są na bieżąco relacjonowane w grupie Okejaków.

Uczniowie sami stworzyli swoje OKzeszyty według założeń wychowawcy. Uczą się zapisywania użytecznych informacji, własnych refleksji oraz śledzenia własnego procesu uczenia się. Wspólnie wyznaczają cele zajęć, dokonują samooceny i oceny koleżeńskiej, tworzą mapy myślowe i wykonują rysunki pomocnicze. Uczniowie lubią pracować ze swoimi  OKzeszytami.

                                                                         wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016r.

 „Dzień Bezpiecznego Internetu” przypadał 9 lutego, więc dla nas w okresie ferii zimowych, dlatego zorganizowaliśmy go dopiero 19 lutego. Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie", które nawiązuje do wzięcia czynnego udziału wszystkich użytkowników w kreowanie sieci oraz treści, jakie są w niej obecne.

   Uczniowie kl.III oglądali filmy edukacyjne i dyskutowali na ich temat. Podczas zajęć zwróciliśmy uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Każdy podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
   
Więcej informacji nt. Dnia Bezpiecznego Internetu dostępnych jest na stronach internetowych: www.dbi.pl, www.dzieckowsieci.fdn.pl. Z kolei najmłodsi znajdą informacje nt. wydarzenia na stronie: www.sieciaki.pl. 

wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2016r.

20 listopada obchodzony był II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wiąże się to rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego i najbardziej uniwersalnego dokumentu mówiącego o prawach dzieci na całym świecie. Z tej okazji UNICEF stworzył program „Szkoła z prawami dziecka”, który zachęca do podejmowania działań, mających na celu uświadomienie dzieciom ich praw. Wychowywanie dzieci w duchu ich praw to niezwykle istotne zadanie. Świadomość własnych praw każe bowiem szanować prawa innych. Nasza szkoła włączyła się w te wydarzenia.

   W klasie III dzieci oglądały filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne. Wspólnie przygotowały gazetkę ścienną. Tworzyły prace plastyczne pod hasłem „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka – ZNAMY SWOJE PRAWA”. Został odczytany list Rzecznika Praw Dziecka –  Pana Marka Michalaka. Dzieci czynnie brały udział w zajęciach i panelu dyskusyjnym.

   Uczniowie klas IV-VI na lekcjach plastyki także obejrzeli filmy edukacyjne "Nie daj się", prezentację multimedialną i przygotowali ciekawe plakaty, promujące prawa dzieci z całego świata.

                                                                                      wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Podziękowania

 

Zbieramy plastikowe zakrętki

W naszej szkole nieustanie

trwa akcja

"Wkręć się w pomaganie".

Jeśli zbierzemy odpowiednią ilość nakrętek kolejne osoby otrzymają wózki inwalidzkie.

Zachęcamy do włączenia się w pomoc!

                                                                         Samorząd Uczniowski

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 w kl.II

 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu Safer Internet.
 W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego.  Tego dnia uczniowie kl. II uczestniczyli w kursie e-learningowym pt. "Poznaj bezpieczny Internet" z zakresu bezpieczeństwa dzieci on-line. Sieciaki: Ajpi, Spociak, Netka i Kompel w towarzystwie robota Netrobiego i Sztucznej Inteligencji zmagali się z niebezpieczeństwami w Internecie, a uczniowie razem z nimi poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kurs składał się z 8 modułów. Zadaniem użytkowników kursu było zdobycie 7 stopni wtajemniczenia i dołączenie do drużyny Sieciaków. Uczniowie otrzymali również hasła- dzięki, którym mogą korzystać z tej strony internetowej w domu.

Dzieci dowiedziały się, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Szczególną uwagę zwróciliśmy na ponoszenie odpowiedzialność za to, co robi się w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Na zajęciach  pokazany został potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Dzieci dowiedziały się o bezpiecznych stronach, z których warto korzystać.

Nasza inicjatywa została zgłoszona do konkursu, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Natalia Jeleń-Bartosiewicz


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka kl.II rok szk. 2014/15

20 listopada  po raz pierwszy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka; jest to również 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten ma zwracać uwagę na podmiotowość dzieci i przypominać, że to Polska była inicjatorem uchwalenia konwencji.

Tego dnia Uczniowie kl. II uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez wychowawcę. Dzieci poznały krótką historię powstania Konwencji Praw Dziecka. Obejrzały filmy edukacyjne i prezentacje multimedialną. Dowiedziały się  jakie mają prawa i do kogo mogą zgłosić się o pomoc w trudnej sytuacji. Podsumowaniem zdobytej wiedzy była pogadanka i quiz. Wykonali plakat, na którym umieścili te prawa, które były im najbliższe. Następnie zostali zaproszeni przez wychowawcę do KRAINY SZCZĘŚCIA, w której czekała na nich Dobra Wróżka. Do niewidzialnego worka każdy włożył jedną „rzecz”, którą chciał zabrać w podróż. Biletem na statek był egzamin z muzyki więc wszyscy nauczyli się piosenki pt.„Pod wspólnym niebem”.  Po drodze spotkało ich wiele przygód. Trafili na wyspę Dobrego Duszka, który miał dla nich specjalne zadanie. Na kolejnej wyspie spotkały  Krasnoludki. Najwięcej radości sprawiła im wizyta na wyspie Psotnych Elfów, które kazały z pudełek i koców zbudować dom, w którym wszyscy będą czuć się bezpiecznie. To było prawdziwe wyzwanie, ale poradzili sobie z nim świetnie. Na morzu trochę bujało, ale czas umilały wspólne śpiewy. W końcu dotarli na miejsce, gdzie dyskutowali, co sprawia, że są szczęśliwi. Po wykonaniu pracy plastycznej podsumowaliśmy zajęcia. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie i wyjaśniliśmy raz jeszcze wszystkie nasze prawa, a także obowiązki. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i na pewno zostaną w pamięci.


                                                   organizator: Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Zbiórka zużytych baterii

Bierzemy udział w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego "ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII". Prosimy o przynoszenie wszelkiego rodzaju baterii przenośnych i akumulatorów w dniach od 29 września do 21 października 2014 r. Liczy się waga! Przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Śniadanie daje moc 2015r.

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Organizatorzy akcji chcieliby także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.

W roku szkolnym 2013/14 Klasa I - 8 listopada, w Dniu Zdrowego Śniadania zorganizowała wspólne śniadanie. Dzieci mogły wspólnie zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dowiedziały się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Za rok na pewno też przyłączymy się do akcji.

wych. Natalia Jeleń-Bartosiewicz

 

Akcja "Góra grosza" 25.11-06.12.2013r

Celem akcji "Góra Grosza" jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W roku szkolnym 2013/14 akcja ta jest organizowana po raz czternasty. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji. Zbieramy "miedziaki" w dniach 25 listopada - 6 grudnia. Wielkie liczenie 9 grudnia.

Samorząd Uczniowski

Test Bezpieczeństwa Puchatka

Do Testu, organizowanego w ramach programu „Klub Bezpiecznego Puchatka” przystąpiło ponad 7 000 szkół z ponad 4 000 miejscowości w całej Polsce. Bezbłędnie na wszystkie 15 pytań odpowiedziało prawie 65% dzieci uczestniczących w Teście! Głównym celem Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie było sprawdzenie wiedzy, ale jednocześnie przypomnienie zasad bezpieczeństwa.

Uczniowie klasy I podczas zajęć komputerowych odpowiadały na 15 pytań, umieszczonych na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. Dzieci, które wskazały błędną odpowiedź, pod koniec Testu mogły sprawdzić, które z odpowiedzi są poprawne i jakie zachowania gwarantują im bezpieczeństwo. Bezbłędnie test rozwiązało 21 uczniów. Gratulujemy!

Mam nadzieję, że informacje o bezpieczeństwie, zawarte w programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”, na trwałe zostaną w głowach dzieci.

                                                                                                                              Natalia Jeleń-Bartosiewicz

"Klub Bezpiecznego Puchatka"

W roku szkolnym 2013/14 uczniowie kl.I przystąpili do programu "Klub Bezpiecznego Puchatka" Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci. Czeka je wiele wspaniałych chwil: sukcesy w nauce, mnóstwo ciekawych informacji, wspólne wyjazdy z przyjaciółmi z klasy. Rodzice i nauczyciele muszą zwracać uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiać skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Również Policja, nie szczędzi starań, by chronić małych uczniów i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Materiały edukacyjne zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

                                                                                                       Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Owoce w szkole

Nasza szkoła już od kilku lat należy do programu "owoce w szkole". Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%). Całkowity budżet programu w roku szkolnym 2011/2012 wynosi ok. 12,3 mln EUR (48,9 mln PLN).

W Polsce program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Cel programu

Program Unii Europejskiej „Owoce w szkole” został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw.

Głównymi celami programu są trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach.

Program „Owoce w szkole” jest jednym z narzędzi dostępnych dla szkół, dzięki któremu mogą kształtować i rozwijać prozdrowotną edukację najmłodszych uczniów oraz w rzeczywisty sposób wpływać na ich dietę.

Geneza programu

W Unii Europejskiej nadwagę ma około 22 mln dzieci, a ponad 5 mln z nich cierpi na otyłość. Według przewidywań liczba ta każdego roku będzie rosnąć o kolejnych 400 tys. dzieci. Ważną rolę w zwalczaniu tego problemu może odegrać poprawa sposobu odżywiania, w szczególności spożywanie odpowiednich ilości owoców i warzyw. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca codzienne spożycie 400 gramów owoców i warzyw na osobę, jednakże większość Europejczyków nie osiąga tego celu, a tendencja zniżkowa jest szczególnie widoczna u młodych ludzi. Program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole” powstał jako jedno z priorytetowych działań Komisji Europejskiej zmierzających do poprawy stanu zdrowia i sposobu odżywiania dzieci oraz redukcji ryzyka poważnych problemów zdrowotnych na późniejszym etapie życia.

Program został uruchomiony w Unii Europejskiej od roku szkolnego 2009/2010. Bierze w nim udział większość państw członkowskich UE, w tym również Polska. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%).

Na czym polega program?

Program ma na celu ukształtowanie wśród dzieci trwałego nawyku spożywania owoców i warzyw, poprzez udostępnianie dzieciom owocówi warzyw oraz specjalne działania edukacyjne promujące zdrową dietę oraz styl życia.

Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzieci otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo-warzywne, które spożywają w szkole. Dzieciom udostępnia się:

 • świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
 • świeże warzywa (marchew, paprykę słodką, rzodkiewki),
 • soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Ponadto szkoły podstawowe uczestniczące w programie realizują skierowane do dzieci specjalne zajęcia o charakterze edukacyjnym dotyczące zdrowego odżywiania.

Program:

 • Kształtuje u dzieci i młodzieży nawyk regularnego spożywania różnorodnych owoców i warzyw poprzez zapewnienie uczniom bezpłatnego dostępu do owoców i warzyw, zalecanych do spożycia w codziennej diecie,
 • Owoce i warzywa spożywane są w grupie, wśród rówieśników, co sprzyja utrwalaniu się pozytywnych nawyków żywieniowych i przełamywaniu niechęci przed jedzeniem określonych produktów,
 • Program stanowić może element różnorodnych inicjatyw edukacyjnych realizowanych w szkole, dotyczących prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, w szczególności poprzez realizowane w ramach programu obowiązkowe działania edukacyjne.

źródło: http://www.owocewszkole.org/

"Mleko z klasą"

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu "Mleko z klasą". Ideą programu  jest, aby każdy uczeń mógł spożyć świeże mleka w swojej szkole.

Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską. Każde dziecko objęte Programem "Mleko dla Szkół" ma możliwość wypicia w szkole mleka. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach jednorazowego użytku. Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Dzięki Programowi "Mleko z klasą" uczniowie otrzymują świeże, pożywne mleko i  utrwalają  zdrowe nawyki żywieniowe.

źródło: http://www.mlekozklasa.pl/

Bezpieczne wakacje

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2013, w której nasza szkoła bierze udział jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

Akcja trwa od 1 czerwca do 30 września 2013 roku.

W ramach akcji w szkole przeprowadzone zostaną następujące formy promowania bezpieczeństwa:

- umieszczenie banneru na stronie internetowej szkoły,
- pogadanka nt. bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły,
- nauka zasad ruchu drogowego na lekcjach techniki,

- zajęcia z zakresu promowania zasad bezpieczeństwa wg scenariusza organizatorów."Śniadanie daje moc"

8 listopada 2012 r. uczniowie naszej klasy - IIIa z wych. Natalią Jeleń-Bartosiewicz zorganizowali wspólny posiłek w Dniu Zdrowego Śniadania. Organizatorem programu "Śniadanie daje moc" jest Partnerstwo dla Zdrowia - koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Jego celem jest promowanie zdrowego odżywania. W akcję włączyło się wiele klas w całej Polsce.

Wspólnie przygotowaliśmy salę i dekoracje stołu. Po umyciu rąk zabraliśmy się za przygotowanie zdrowego śniadania. Były warzywne i owocowe sałatki, kanapki, zdrowe napoje. Fajnie było wspólnie  zjeść najważniejszy posiłek dnia. Mieliśmy frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków. Dowiedzieliśmy się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

Nasza klasa przystąpiła do konkursu na reportaż. Dokumentację w postaci prezentacji wysłaliśmy do organizatorów akcji „Śniadanie daje moc”.

Zapraszamy do galerii!

opracowanie: uczniowie  kl.IIIa

Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN). Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.
Nasza szkoła również włączyła się w obchody DBI. Uczniowie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów kl.IIa. Trochę inna historia Czerwonego Kapturka niosła ze sobą
"morał prosty, a niektórym znany-uważać trzeba z kim na czacie się umawiamy". Następnie na tablicy multimedialnej wyświetlone zostały kreskówki "Owce w Sieci", które w humorystyczny sposób pokazywały zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Dzieci poznały "bezpieczne" strony internetowe, z których mogą korzystać. Uczniowie kl.IV-VI przygotowali plakaty pokazujące na jakie zagrożenia możemy natknąć się w sieci.

organizatorzy: kl.IIa z wych. Natalią Jeleń

"Góra Grosza"

Od 22 listopada do 3 grudnia będzie trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy w związku z prowadzoną akcją "Góra Grosza". Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna  GÓRA GROSZA może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnej winy zostały odseparowane od rodzinnego domu, od swoich najbliższych. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka.
Monety uczniowie będą mogli wrzucać do specjalnie przygotowanych na ten cel puszek.
Zbiórkę przeprowadzi Samorząd Uczniowski pod opieką pana Pawła Małyszki.

 Samorząd Uczniowski

Młody ekolog

  Uczniowie kl. II a, kl. II b i kl. III włączyli się do gry
o przyszłość naszej planety 

w ramach programu "Młody ekolog",
który sfinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.   
Dzieci korzystają z bazy wiedzy, słowniczka, grają
i zbierają punkty dla naszej szkoły.
Mogą czytać, badać, oglądać i słuchać.
Zdobywają wiedzę a przy tym świetnie się bawią!

                                                                                              Natalia Jeleń

"tęczowe smaki"


Nasza szkoła (kl.I-III) przystąpiła do akcji

"T
ĘCZOWSMAKI  LUBIĄ  WSZYSTKIE DZIECIAKI"

Celem projektu jest ochrona zdrowia dzieci przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania. Patronem akcji została firma „JBB” producent wysokiej jakości wędlin i mięs, która wie jak ważne dla przyszłości dzieci jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zaszczepienie w nich smaku na wartościowe produkty spożywcze.
"Radosna szkoła"

Nasza szkoła przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Radosna szkoła". Wypełniliśmy wniosek i czekamy na jego realizację. RADOSNA SZKOŁA to program rządowy zaplanowany na lata 2009-2014.

Ma na celu doposażenie szkół w środki dydaktyczne, które pozwolą na efektywną realizację nowej podstawy programowej oraz stworzenie dzieciom 6- i 7-letnim odpowiednich warunków do nauki i rozwoju psychoruchowego.

W ramach programu RADOSNA SZKOŁA polskie szkoły otrzymają 100% dofinansowania na zakup - albo zwrot kosztów zakupu - pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole lub też pokrycie części kosztów utworzenia, czy modernizacji szkolnych placów zabaw (w wysokości do 50% kosztów; reszta środków to wkład własny gminy). Kwota dofinansowania zależy od liczby uczniów w klasach 1-3 Stworzenie dzieciom w młodszym wieku szkolnym właściwych warunków do nauki i rozwoju psychoruchowego.

Cele programu RADOSNA SZKOŁA wg MEN

 1. Efektywna realizacja nowej podstawy programowej.
 2. Zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu i zabawy u dzieci w młodszym wieku szkolnym.
 3. Wczesne odkrywanie i rozwijanie uzdolnień dzieci.
 4. Indywidualizacja pracy z dziećmi.
 5. Wszechstronny i harmonijny rozwój psychoruchowy dzieci w młodszym wieku szkolnym.
 6.  Stworzenie naturalnych miejsc do diagnozy i terapii, aby wcześnie wykrywać nieprawidłowości w rozwoju dzieci

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA