2010/2011 r.

Zielona szkoła w Zakopanem

W dniach od 30 maja do 3 czerwca uczniowie klas III-VI byli na 5-cio dniowej wycieczce w Zakopanem. Zwiedzili między innymi Dolinę Kościeliską, Jaskinię Mroźną, Kraków oraz oczywiście Krupówki.Organizatorką wycieczki była pani Magdalena Kaczor a opiekunami panie:Elżbieta Ząbek, Barbara Andrasik i Joanna Madejska-Oksiuta.

"Od ziarenka do bochenka"

Dnia 3 czerwca uczniowie z kl. I a i I b oraz kl. II wraz z wychowawcami wybrali się do Zaścianka w Grabowie na zajęcia pt. "Od ziarenka do bochenka". Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji. Dowiedziały się jak piekło się chleb na przełomie epok. Największą radość sprawiła przejażdżka wozem traperskim po lesie i ognisko z kiełbaskami. Dzieci miały możliwość obcowania ze zwierzętami: dzikami, kurami, kogutami, konikami, pieskami. Zwiedziły stary dom, spichlerz i stodołę. W Grabowie życie wiejskie idzie pełną parą. Jest to wymarzone miejsce, aby odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta i poznać życie na wsi.

opracowanie: Natalia Jeleń

Wycieczka do teatru "BAJ"

Czy szczęście można kupić? Uczniowie kl. 0-II z naszej szkoły wiedzą już, że nie po obejrzeniu spektaklu "Bajka o szczęściu" w Teatrze Baj 27 stycznia 2011r. Przedstawiona historia starego Gospodarza dała im jasną odpowiedź. W starym domku za lasami można być szczęśliwszym niż w wielkim świecie, gdzie jest wielu ludzi, jeszcze więcej możliwości, gdzie oszołomieni nowymi rzeczami i wynalazkami łatwo możemy zagubić to, co najważniejsze. Mimo biedy można być szczęśliwym i nigdy się nie nudzić, jeśli tylko ma się przyjaciół tak wiernych jak Myszka, Kogut i Świnka z naszej historii. Spektakl miał formę moralitetu – Handlarz i Klaun rywalizują o duszę staruszka. Handlarz przekonywał go, że więcej radości przynosi nowa rzecz niż stary przyjaciel. Klaun starał się, aby staruszek nie zapomniał o tym, co nosi głęboko w sercu. Spektakl łączył parawanowy plan lalkowy z grą aktorów w żywym planie-efekt był niesamowity.
Uczniowie naszej szkoły zostali z aktorami "sam na sam" i wysłuchali opowieści Aktorów o ich pracy. Oglądali stroje i rekwizyty. Dzieci miały okazję na chwilę stać się aktorami na prawdziwej scenie.
Wycieczkę zorganizowała pani Natalia Jeleń a opiekunami były panie: Barbara Andrasik, Justyna Smoczyńska i Małgorzata Pachuta.

opracowanie: Natalia Jeleń

Koncert Mikołajkowy

W dniu 6.12.2010 r. uczniowie kl. IV-VI wybrali się do Sali Kongresowej na Koncert Mikołajkowy „5 złotych minut… ratujących życie czyli zabawa na 112”.

Uczniowie bawili się znakomicie. Wystąpili artyści z Centrum Uśmiechu. Dzieci bawiły się z Truskawką, Ananasem i Jagódką, a także spotkały się z Mikołajem i Wróżką. Wystąpiły również takie zespoły jak: Marina, Big Day, Volver i Flexi. Każdy znalazł coś dla siebie a zabawa była na 102 a nawet na 112.

opracowanie: Magdalena Kaczor

Lekcja w kinie

Dnia 19 października uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w KINOTECE w Warszawie na "Lekcji w kinie" przygotowywanej zgodnie z ogólnopolskim programem edukacji filmowej.
Uczniowie klas 0-III wysłuchali lekcji na temat "Kto tak pięknie gra?. O muzyce i piosence w filmach dla dzieci" oraz obejrzeli film pt.:"Gwiazda Kopernika". Natomiast uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w lekcji na temat "Sekrety X muzy", a potem obejrzeli seans filmowy pt.:"Tajemnica Rajskiego Wzgórza". Organizatorkami wycieczki były panie Jolanta Cholewa i Joanna Madejska-Oksiuta.

opracowanie: Justyna Smoczyńska