2009/2010 r.

Zakończenie roku szkolnego

W piątkowe południe na szkolnym boisku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Uczniowie z rąk pani Dyrektor Anna Madoń i wychowawców odbierali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, rodzice podziękowania, a klasa VI przedstawiła akademię, na której wspominała lata spędzone w naszej szkole.

Janu Pawłowi II z okazji 11 rocznicy nawiedzenia Radzymina

W czerwcu przypada kolejna rocznica nawiedzenia Radzymina przez Ojca Świętego. Z tej okazji, w dniu 2 czerwca 2010 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie, zorganizowano międzyszkolny "Konkurs o życiu i nauczaniu Jana Pawła II". Przygotowaniem pytań zajął się pan Paweł Małyszka natomiast piękną dekorację wykonały panie Natalia Jeleń i Magdalena Kaczor.

W konkursie, przeznaczonym dla uczniów klas IV-VI, udział wzięły:

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie,

- Zespół Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie,

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie,

- Zespół Szkolno- Przedszkolny im Janiny Januszewskiej w Ciemnem,

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie.

Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą o naszym Wielkim Rodaku,a trzy I miejsca przypadły:

1. Aleksandra Górecka SP nr 1 w Radzyminie

2. Patryk Goworek  Zespół Szkół w Radzyminie

3. Grzegorz Kurek  SP nr 2 w Słupnie.

W jury zasiedli przedstawiciele szkół:

Barbara Moczulska ( SP nr 1 w Słupnie),Agnieszka Sieradzka (Sp nr 1 w Radzyminie) , S. Anastazja (Zespół Szkół w Radzyminie), Ks. Paweł oraz gość specjalny, ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz budowanej w Radzyminie przy osiedlu Victoria, pierwszej w Polsce świątyni, która nosić będzie imię Jana Pawła II.

Nagrody, które otrzymali wszyscy uczestnicy oraz szkoły biorące udział w konkursie, ufundowało wydawnictwo Michalineum oraz ks. Krzysztof Ziółkowski.

Konkurs uświetniła akademia poświęcona naszemu Wielkiemu Rodakowi, przygotowana przez klasę VI i pana Pawła Małyszkę.

FESTYN RODZINNY w SZKOLE

Są takie dni, o których pamięta się długo. Na pewno, w pamięci rodziców i uczniów naszej szkoły pozostanie tegoroczny 29 maja, kiedy to odbył się Festyn Rodzinny, na którym zabawie i radości nie było końca. Każda z klas przygotowała program artystyczny. Dla dzieci było mnóstwo atrakcji.

opracowanie: Justyna Smoczyńska

Co wiemy o Unii Europejskiej?

"Unia Europejska to rodzina 27 demokratycznych państw Europy" taką i inną wiedzą na temat Unii Europejskiej przed swoimi rodzicami oraz obecną Panią dyrektor Anną Madoń chwalili się uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupnie na lekcji prezentacji przygotowanej pod okiem wychowawczyni pani Justyny Smoczyńskiej. Takie lekcje to tradycja w naszej klasie. Uczniowie rokrocznie przygotowują jedną taką prezentację na wybrany temat i przedstawiają ją nauczycielom i rodzicom.

Tematem trzeciej była Unia Europejska. Prezentacja odbyła się 6 maja późnym popołudniem. Wybrany termin nie był przypadkowy. Nawiązuje 1 maja – daty przystąpienia Polski do UE oraz Dnia Unii Europejskiej obchodzonego 9 maja.

Na wstępie odśpiewano „Odę do radości” – hymn UE. Następnie uczniowie opowiadali o wybranych państwach należących do Unii. Te państwa to: Niemcy, Francja, Czechy, Hiszpania, Litwa, Grecja, Włochy i oczywiście Polska, która w tym roku obchodziła 6 rocznicę przystąpienia do Unii.
           Trzecioklasiści wykazali się wiedzą dotyczącą m. in. symboli narodowych danego państwa, położenia, sąsiadów, panującego klimatu, występującej roślinności, zabytków, sławnych ludzi oraz tradycyjnych potraw.

Podczas prezentacji naszego kraju nie zabrakło chwili zadumy i przejawu patriotyzmu. Pomimo, iż upłynął miesiąc od katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem, uczniowie oraz wszyscy obecni minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłych oraz złożyli hołd odśpiewując hymn „Jeszcze Polska nie zginęła..”.

Niezwykle przyjemną częścią prezentacji była degustacja przysmaków pochodzących z europejskich państw przygotowanych przez rodziców. Wśród nich znalazły się następujące wypieki: ciasto baden-baden z Niemiec, przysmak św. Honoriusza z Francji, ciasto czeskie tradycyjne ze śliwkami, ciasto czekoladowo-pomarańczowe z Hiszpanii, sękacz z Litwy, ciasto greckie, babka piaskowa z Włoch oraz sernik – rodem z Polski.

Uroczysta akademia

Dnia 10.06.09 w 10 rocznicę przyjazdu Ojca Świętego do Radzymina uczniowie klasy V i VI przygotowali akademię przypominającą wszystkim postać Tego Wielkiego Polaka. Słowem i piosenką uczciliśmy Jego pamięć.

Katyń - ocalić od zapomnienia

W roku szkolnym 2008/2009r. szkoła przystąpiła

do Programu Edukacyjnego „Katyń - ocalić od zapomnienia”.

Akcja polega na sadzeniu Dębów Pamięci poświęconych oficerom pomordowanym w Katyniu. 24 kwietnia 2008r. na terenie naszej szkoły posadziliśmy dąb, który upamiętnia śmierć podporucznika Władysława Kupidury.
W tym roku obchodziliśmy I rocznicę sadzenia Dębu Pamięci. Na uroczystości 8 maja gościliśmy członków rodziny pp W. Kupidury. Wnuk oficera Pana Piotr Izbicki oraz bratanek Pułkownik Zbigniew Kupidura dokonali odsłonięcia tablicy pamiątkowej znajdującej się przy dębie na terenie szkoły. Uroczystą akademię przygotowała pani Jolanta Cholewa a wystawę poświęconą zbrodni katyńskiej pan Grzegorz Jeleń. Po projekcji filmu pt. „Pielgrzym pojednania” wszyscy udali się na poczęstunek.